اقدامات مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی تایلند

ویزای تحصیلی تایلند :

بسیاری از افرادی که می خواهند از طریق تحصیلی به تایلند بروند باید ویزای تحصیلی تایلند را اخذ نمایند. این دسته از افراد می توانند بعد از اینکه ویزای تحصیلی تایلند را دریافت کردند برای اقامت دائم خود و شهروندی اقدام کنند تا برای همیشه در این کشور ماندگار شوند. کشور تایلند در این چند سال رشد بسیاری کرده است و همچنین در عرصه آموزشی و تحصیلی هم رشد زیادی داشته، به همین دلیل امروزه بسیاری از افراد برای اخذ ویزای تحصیلی تایلند اقدام می کنند تا در این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند. برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد تحصیل در تایلند داشته باشید در ادامه توضیحاتی را ارائه می دهیم.
شرایط ویزای تحصیلی تایلند :
برای دریافت و اخذ ویزای تحصیلی تایلند باید شرایط لازم را داشته باشید و چندین مرحله را پشت سر بگذارید که ای مراحل به شرح زیر است.
۱٫ در مرحله اول شما باید به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه پذیرش و شرایط آن دانشگاه داشته باشید، هر یک از دانشگاه های تایلند شرایط خاصی دارند و شما یکی از آنها را که با شرایط شما سازگاری بیشتری دارد را باید انتخاب کنید.
۲٫ برخی از دانشگاه های تایلند در صورتی به شما ویزای تحصیلی تایلند را می دهند که برای مصاحبه به آن دانشگاه بروید. در واقع شما زمانی که دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید باید برخی از مدارک مهم خود را که دانشگاه درخواست کرده است را ارسال کنید و پس از آن برای مصاحبه حضوری مابقی مدارک خود را همراهتان به دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اید ببرید.
۳٫ بعد از اینکه دانشگاه مورد نظر شما با تحصیل در دانشگاه موافقت نمود به شما تاریخ دقیق کلاس ها را می دهد و شما موظف هستید در آن تاریخ در کلاس های دانشگاه حضور داشته باشید.
۴٫ اگر می خواهید ویزای تحصیلی تایلند خود را دریافت کنید باید تمامی مدارکی را که سفارت تایلند از شما می خواهد را ارائه دهید تا ویزای شما صادر شود. برای اینکه با این مدارک آشنایی بیشتری داشته باشید و به درستی آنها را تحویل سفارت دهید در ادامه آنها را به طور کامل معرفی می کنیم.
۵٫ زمانی که شما ویزای تحصیل خود را دریافت کردید تا ۹۰ روز آن ویزا اعتبار دارد و در صورتی که در طول این ۹۰ روز برای ترم مربوطه خود ثبت نام نکنید ویزای شما باطل می شود، بر این اساس باید هرچه سریعتر ویزای خود را دریافت کنید.
۶٫ شما برای اینکه ویزای تحصیلی تایلند ماندگاری داشته باشید، باید هر ۹۰ روز یکبار آدرس زندگی خود را به اداره مهاجرت تحویل دهید، شما برای انجام این کار نیازی نیست هیچ هزینه ای بدهید، تنها کافی است فرم های مربوطه را پر کنید.
۷٫ شما می توانید از بین ۱۵۰ الی ۲۵۰ دانشگاهی که در تایلند وجود دارد یکی از آنها را برای تحصیل انتخاب کنید، دقت داشته باشید که برای قبول شدن در این دانشگاه باید آزمون ورودی زبان انگلیسی بدهید و مدرک آیلتس و یا تافل داشته باشید. اگر شما مدارک آیلتس و یا تافل ندارید می توانید در دوره های زبان پیش از شروع ترم دانشگاه شرکت کنید تا زبان شما تقویت شود.
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی تایلند :
همانطوری که بیان نمودیم برای اخذ ویزای تحصیلی تایلند باید مدارک مورد نیاز خود را تحویل دهید، یکی از مهمترین مدارک شما ارائه ریز نمرات و مدرک آخرین مقطع تحصیلی تان می باشد که به صورت ترجمه شده باید آن را تحویل دهید. شما باید به تمامی دانشگاه هایی که می خواهید در آنها ادامه تحصیل دهید مدارک خود را بفرستید و زمانی که مدارک شما مورد تایید قرار گرفت، دانشگاه شما برایتان نامه پذیرش می فرستد که در این صورت می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی تایلند خود اقدام کنید.
ویزای تحصیلی تایلند یکساله است و شما باید در هر نیم سال که مشغول تحصیل می باشید در سه کورس ویزای خود را تمدید کنید. شما برای اینکه تحصیل در تایلند خود را ادامه دهید و ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید باید نامه پذیرش دانشگاه، کپی پاسپورت خود که ۶ ماه اعتبار دارد و چند قطعه عکس پاسپورتی را همراه با خودتان به سفارت ببرید تا ویزای تایلند را دریافت کنید. دقت داشته باشید که ویزای شما تنها ۹۰ روز اعتبار دارد و بعد از ۹۰ روز باید آن را تمدید کنید. برخی دیگر از مهمترین مدارکی که باید تحویل سفارت داده شود عبارت می باشد از :
– فرم کامل تکمیل شده سفارت برای اخذ ویزای تحصیلی تایلند را که سفارت به شما می دهد را باید تحویل دهید.
– پاسپورت خود را که ۶ ماه هم باید اعتبار داشته باشد.
– مدارکی را که نشان دهد شما تمکن مالی دارید، و می توانید در تایلند هزینه تحصیل و زندگی خود را بدهید.
– اگر سوابق تحصیلی دارید باید کارت دانشجویی خود را تحویل دهید.
– نامه قبولی از دانشگاه مورد نظر خود را باید به سفارت تحویل دهید.
– توصیه نامه ای را که برای کنسولگری صادر می شود را هم باید تحویل دهید.
– هزینه دریافت ویزا را باید پرداخت کنید و مدارکی را که نشان دهنده پرداخت هزینه ویزای تحصیلی شما می باشد را تحویل سفارت دهید.
هزینه ویزای تحصیلی تایلند :
بدون شک شما باید برای اخذ ویزای تحصیلی تایلند خود هزینه ای را پرداخت کنید که هزینه آن دو هزار بات می باشد. اگرچه که این ویزا تا یکسال اعتبار دارد ولی باید بدانید که هر ۹۰ روز یکبار برای تمدید آن باید به اداره مهاجرت تایلند مراجعه کنید. زمانی که شما هر ۹۰ روز یکبار برای تمدید ویزای خود بروید باید هزار و نهصد بات هم هزینه بدهید. شما می توانید برای دریافت ویزای خود از موسسه های مهاجرتی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند راهنمایی های لازم را دریافت کنید. بدون شک موسسه های مهاجرتی از آنجایی که تجربه بیشتری در دریافت ویزای تحصیلی تایلند دارند، بهترین و آسان ترین راه دریافت ویزا را به شما معرفی می کنند و بیشتر اقدامات مربوط به دریافت ویزا را برای شما انجام می دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
18 + 8 =