شرایط تحصیل در ترکیه بدون کنکور

شرایط تحصیل در ترکیه برای ایرانیان بسیار مساعد خواهد بود و به همین دلیل خیل عظیمی از دانشجویان ایرانی، دانشگاه های ترکیه را جهت ادامه تحصیل انتخاب می نمایند. دانشگاه های ترکیه نیز از اعتبار جهانی بالایی برخوردار هستند و فرهنگ مردم این کشور به ایران بسیار نزدیک و زندگی کردن و اخذ اقامت ساده تر خواهد بود.

تمامی این عوامل دست به دست هم می دهند و ترکیه را به یکی از کشور هایی تبدیل می نمایند که ایرانیان بسیاری آن را جهت اخذ ویزای تحصیلی انتخاب کنند. شرایط تحصیل در این کشور به گونه ای است که امکان تحصیل در دانشگاه های آن به دو زبان ترکی و انگلیسی امکان پذیر خواهد بود.

مدارک تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های این کشور از اعتبار جهانی بالایی برخوردار بوده و تمامی مراکز علمی جهان این مدارک را قبول دارند. زبان تحصیلی شما بستگی به مقطع تحصیلی مورد نظر شما خواهد داشت و قبل از هرگونه اقدامی باید شرایط مورد نیاز مقطع تحصیلی خود را مورد بررسی قرار دهید.

نحوه اخذ ویزای ترکیه

همانطور که می دانید جهت سفر به ترکیه نیازی به اخذ ویزا نخواهید داشت اما جهت تحصیل در دانشگاه های ترکیه حتما باید ویزای تحصیلی ترکیه را در دست داشته باشید و جهت اخذ ویزای این کشور باید حتما شرایط و مدارکی نیز داشته باشید که از جمله مدارک مورد نیاز می توان به:

ارائه کپی از تمامی صفحات پاسپورت، ارائه دعوتنامه دانشگاه، ارائه فرم تقاضا و … اشاره نمود. شرایط تحصیل در این کشور به دلیل قوانین خاصی که برای دانشگاه ها وضع شده است به گونه ای است که امکان تحصیل به تمامی اتباع خارجی داده شده است. ارائه مدارک تحصیلی نیز یکی از ملزومات سفر به ترکیه از نظر تحصیلی می باشد و تمامی مدارک احراز هویت نیز باید جهت اخذ ویزا ارائه شود. ارائه مدرک اثبات بضاعت مالی نیز از جمله ضروریات خواهد بود.

در ادامه بخوانید:
تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های ترکیه
تحصیل دندانپزشکی در ترکیه
پزشکی و دندانپزشکی ترکیه بدون کنکور

5 دیدگاه برای “شرایط تحصیل در ترکیه بدون کنکور

  1. سلام! شرایط تحصیلی بدون کانکور رایگان از افغانستان به ترکیه را به ما بی زحمت تو ضیح دهید

  2. سلام و عرض ادب من دانش آموز تجربی یازدهم هستم چگونه میتونم در دانشگاه ترکیه بورسیه شم؟؟برای پزشکی

    1. سلام
      دوست عزیز موسسه شریف یار تنها در حوزه مهاجرت تحصیلی قادر به پاسخگویی به سوالات شماست.
      سپاس

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
16 + 29 =