بهترین روش اخذ اقامت

امروزه یکی از بهترین روش اخذ اقامت را می‌توان شرکت در دوره‌های فنی و حرفه‌ای دانست. به این صورت که پس از گذراندن این دوره‌ها می‌توان در کشور مقصد مشغول به کار شد. و درنهایت بتوان اقامت دائم گرفت.

بهترین روش اخذ اقامت در اروپا

پذیرش در دوره‌های فنی و حرفه‌ای در آلمان یکی از روش‌هایی است که می‌تواند منجر به اخذ اقامت دائم در اروپا شود. اگر شرایط موردنیاز برای پذیرش در دوره آموزشی موردنظر را داشته باشید و بتوانید در حین آموزش خود را ازنظر مالی تامین کنید، می‌توانید مجوز اقامت باهدف “آموزش برای کسب مدرک حرفه‌ای” دریافت کنید.  اگر آموزش خود را به همراه کار در یک شرکت (“آموزش دوگانه”) انجام دهید، می‌توانید مجوز اقامت با هدف “آموزش پایه و پیشرفته صنعتی” دریافت کنید. این کار نیازمند موافقت آژانس استخدام فدرال دارد. موافقت معمولاً در صورتی ارائه می‌شود که هیچ متقاضی آلمانی یا متقاضی دیگری دارای اولویت برای دوره آموزشی وجود نداشته باشد. دوره آموزش حرفه‌ای باید حداقل ۲ سال طول بکشد. اگر می‌خواهید یک حرفه در یک آکادمی حرفه‌ای یا موسسه مشابه را فرابگیرید، تصویب BA نیازی نیست.

در طول دوره آموزشی می‌توانید تا ۱۰ ساعت در هفته کارکنید. پس از اتمام آموزش، اجازه اقامت شما تا یک سال دیگر تمدید می‌شود. تا بتوانید شغلی پیدا کنید که مطابق با شرایط شما باشد. برای مجوز اقامت لازم، به مراجع ذیصلاح درخواست خود را ارائه می‌دهید. در طول این دوره، می‌توانید برای تأمین هزینه‌های خود در هر شغلی فعالیت کند. هنگامی‌که یک کار مرتبط به مدرک تحصیلی خود را پیدا کردید، می‌توانید مجوز اقامت مناسب را از مرجع ثبت‌نام اتباع خارجی دریافت کنید.

استرالیا

ویزای تحصیلی دوره‌های فنی و حرفه‌ای استرالیا، (ویزای ۵۷۲)، از ابتدای جولای ۲۰۱۶ متوقف‌شده است. اما تحصیل در دوره‌های فنی و حرفه‌ای به یکی از زیرشاخه‌های ویزای ادامه تحصیل در دانشگاه‎های استرالیا تبدیل‌شده است. بنابراین قوانین ویزای تحصیلی ۵۰۰ برای این دوره نیز صدق می‌کند.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
30 + 7 =