بورسیه تحصیل جهانی فاند چیست

بهبود زندگی کودکان مبتلا به فقر در سراسر جهان به کمک تحصیل، بورسیه تحصیل جهانی نام دارد. صندوق تحصیل جهانی متعهد به کمک به کودکان بی‌بضاعت است تا امکانات لازم را برای آن‌ها فراهم کند. با تحصیل این امکان برای کودکان فراهم خواهد شد تا بتوانند در زندگی و جوامعشان مفید واقع شوند. و همین‌طور دسترسی به دنیای بزرگ‌تر و فرصت حضور در آن را داشته باشند.

صندوق بورسیه تحصیل جهانی، وظیفه دارد هزینه‌های مالی تحصیل کودکان را تأمین کند و همکاری با مربیان و سازمان‌هایی را که راهکارهای  نوآورانه برای بهبود کیفیت آموزش برای کودکان فقیر ارائه می‌دهند، فراهم کند. این صندوق از کمک‌های کوچک مردمی که سعی در بهبود وضع جوامع خود دارند، حمایت می‌کند. و به مردم برای ساختن، حفظ و رشد کارشان کمک می‌کند و آن‌ها را قادر می‌سازد که بتوانند زندگی جوانان را بهبود بخشند.

تاریخچه صندوق آموزش جهانی

صندوق آموزش جهانی (Global Education Fund) در سال ۱۹۹۸ توسط الیزا وولسون متخصص علوم انسانی تأسیس شد. در ابتدا، تمرکز GEF بر ارائه ابزارهای آموزشی از قبیل کتاب و سوادآموزی به یتیم‌خانه‌ها و مراکز آموزشی در آمریکای لاتین بود. در دهه بعد، صندوق آموزش جهانی به ۲۲ کشور جهان گسترش یافت. اما در سال ۲۰۰۷، صندوق آموزش جهانی تعدادی از کشورهایی که در آن فعالیت داشت را کاهش داد، ولی تأثیر آن در جهان گسترش پیدا کرد. با گسترش این صندوق، فعالیت‌های آن از ارائه ابزارهای سوادآموزی تا از بین بردن موانع برای آموزش کودکان در کشورهایی مانند کنیا، از طریق بورسیه و برنامه‌های هدایتی توسعه یافت. بعدها GEF به هند و گواتمالا گسترش یافت.

فعالیت‌های صندوق آموزش جهانی

امروزه، صندوق آموزش جهانی بیشتر متمرکز  بر حذف موانع آموزش در سه کشور نیازمند کنیا، هند و گواتمالا است. و به دنبال خلق راهکارهای مبتکرانه برای آموزش کودکانی است که در فقر زندگی می‌کنند. صندوق آموزش جهانی به اصول بنیادی خود یعنی رفع نیازهای کودکان پایبند است. اما اخیراً به کارآفرینان آموزشی در جهت حمایت از فعالیت‌های آن‌ها کمک‌های مالی ارائه می‌دهد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
26 + 22 =