تحصیل در روسیه

روسیه کشور پهناوری است و با وجود این وسعت تعداد ۷۶۶ دانشگاه در ۸۲ منطقه از این کشور وجود دارد. دانشگاه‌های این کشور دوره‌های آموزشی متنوعی از رشته‎های عمومی و تخصصی را ارائه می‌دهند. گروه‌های آموزشی این دانشگاه ها رشته‌های تکنولوژی، علوم انسانی و یا پزشکی را شامل می‌شوند.

وضعیت علمی دانشگاه‌های روسیه در سطح بالایی در بین سایر دانشگاه‌های جهان قرار دارد و در زمینه‌های علوم پایه و فنی و مهندسی و هوافضا و خصوصاً نانو بیوتکنولوژی جز دانشگاه‌های پیشرو محسوب می‌شوند.

دانشگاه‌های روسیه

دانشگاه‌های روسیه انواع مختلفی از دوره‌های آموزشی را به متقاضیان تحصیل در روسیه ارائه می‌دهند. دوره‌های تمام‌وقت، دوره‌های شبانه و پاره‌وقت. این رشته ها  در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، دوره‌های تخصصی و پیشرفته برگزار می‌شود و یا در کنار همه این دورها ممکن است دانشجویی صرفاً برای دوره‌های زبان روسی در دانشگاه‌های این کشور را انتخاب کند.

دورهای آمادگی زبان روسی (پادفک) برای دانشجویان بین‌المللی

یکی از مزایای تحصیل در روسیه ،انتخاب رشته و دانشگاه موردنظر بدون در نظر گرفت مدرک زبان است. به معنا که داشتن مدرک زبان برای ادامه تحصیل در روسیه الزامی نیست. متقاضیان می‌توانند با گذراندن و تکمیل دورهای زبان روسی در این کشور، در رشته و دانشگاه موردعلاقه خود ادامه تحصیل دهند.

علاوه بر دوره‌های آموزشی زبان ، داوطلب می‌تواند برای کسب آمادگی بیشتر در آزمون ورودی دانشگاه‌، در دوره‌های آمادگی دروس پایه مانند زیست، ریاضی، فیزیک و ….. به همراه آموزش زبان روسی (دوره پادفک) شرکت کند.

گذراندن دوره‌های پادفک معمولاً با پرداخت شهریه همراه است. تنها دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی از این کشور شده‌اند می‌توانند بطور رایگان این دوره را بگذرانند.

 شهریه دانشگاه‌های روسیه

تحصیل در روسیه با در نظر داشتن شهریه و کیفیت آموزشی دانشگاه‌های این کشور انتخابی ایدئال است. دانشجویان بین‌المللی درازای تحصیلات پایه‌ای و اساسی در مقاطع مختلف که کسب می‌کنند هزینه مناسب و منطقی را می پردازند . این هزینه‌ها نسبت به بیشتر کشورهای اروپایی بسیار پایین است.

همچنین هزینه اقامت و زندگی دانشجویان در زمان تحصیل در روسیه پایین بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای اروپایی است. دانشجویان ممتاز در بیشتر اوقات از تخفیفت و امتیازات دانشگاه برای شهریه و هزینه‌های زندگی برخوردار می‌شوند.

شهریه دانشگاه‌های روسیه در مقطع کارشناسی در کمترین مقدار حدود ۲۰۰۰ دلار در سال و در بالاترین مقدار به ۱۱۵۰۰ دلار در سال است.

در مقطع کارشناسی ارشد شهریه‌ها حداقل ۲۰۰۰ دلار و در بالاترین مقدار به ۷۰۰۰ دلار در سال می‌رسد.

شهریه مقطع دکترا بین ۳۵۰۰ دلار تا ۶۵۰۰ دلار در سال تخمین زده‌شده است.

امکان تحصیل در روسیه در دوره‌های زیر وجود دارد:

  • دوره‌های زبان روسی (دوره پادفک)
  • دوره کارشناسی در بیشتر رشته‌ها به زبان انگلیسی یا روسی
  • دوره کارشناسی ارشد در بیشتر رشته‌ها به زبان انگلیسی یا روسی
  • دوره دکترا در بیشتر رشته‌ها به زبان روسی یا انگلیسی
  • دوره‌های گروه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان روسی یا انگلیسی

نکته : مدارک دانش‌آموختگان رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی تنها در صورتی مورد تأیید وزارت بهداشت ایران خواهد بود که به زبان روسی تدریس شده باشد.

موسسه شریف‌یار  نماینده رسمی دانشگاه  بالتیک و برگزار کننده دورههای تضمینی کالج زبان روسی (دوره پادفک ) در ایران می باشد  و اخذ پذیرش از رشته‎های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی را برای داوطلبان این رشته تضمین میکند. برای اطلاعات بیشتر و رزرو وقت مشاوره با کارشناسان این موسسه می توانید با روابط عمومی موسسه تماس حاصل فرمایید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

ارسال درخواست:

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

همچنین می توانید برای ثبت سفارش عدد 1 را به شماره 09020089128 پیامک کنید