شرایط تحصیل در لهستان پزشکی

تحصیل پزشکی در لهستان یکی از بهترین فرصت‌ها برای دانش‌آموزان رشته علوم تجربی است. دانشگاه‌های پزشکی لهستان دارای رتبه‌های برتر در سراسر جهان هستند. محبوبیت آن‌ها سالانه توسط هزاران دانش‌آموز از کشورهایی مانند ایالات‌متحده آمریکا، کانادا، نروژ، سوئد، عربستان سعودی، ترکیه و دیگران تأیید شده است.

مزایا

کشور لهستان یکی از کشورهای مهم در منطقه شینگن است. دانشگاه‌های لهستان به‌عنوان بخشی از فرآیند بولونیا (صلاحیت، استاندارد تایید کیفیت مدارک تحصیلی دانشگاهی کشورهای اروپایی) به فارغ‌التحصیلان خود درجه‌ای را که در کل اروپا به رسمیت شناخته می‌شود، ارائه خواهد کرد.

دانشگاه‌های پزشکی لهستانی در مهم‌ترین مؤسسات علمی در سراسر جهان، مانند صندوق آموزش بین‌المللی پزشکی (IMED)، کمیته آموزشی فارغ‌التحصیلان پزشکی خارجی (ECFMG) و یا سازمان معتبر آمریکایی هیئت‌امنا پزشکی فهرست شده و معتبر هستند. از این رو اگر فردی موفق به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه‌های پزشکی لهستان شود، دیگر در مورد شرایط ادامه تحصیل خود در هر جای دیگر نگرانی نخواهد داشت.

علاوه بر این، دانشگاه‌های لهستان با بهترین کشورهای جهان همکاری می‌کنند، به‌عنوان‌ مثال اخیراً دانشگاه پزشکی لودز با دو دانشگاه برتر ایالات‌متحده شروع به همکاری کرده است: دانشگاه آلاباما در بیرمنگام (آ.سی.سی) در آتلانتا و مرکز سرطان MD اندرسون (MDACC، هوستون، تگزاس)، که بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین مرکز درمان و تحقیقات سرطان در جهان است. در نتیجه فرصت‌های شغلی مناسبی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های لهستان فراهم خوهد بود.

تحصیلات با کیفیت بالا و اعطای مدارک معتبر در سراسر جهان و در عین حال شهریه و هزینه‌های مقرون به صرفه از مزایای دیگر تحصیل در این کشور اروپایی واقع در منطقه شینگن می‌باشد.

شرایط تحصیل پزشکی در لهستان

تحصیل پزشکی در کشور لهستان ۶ سال طول می‌کشد. دانش‌آموزانی که دیپلم تجربی داشته و از سطح زبان خوبی برخوردار باشند،  می‌توانند برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه اقدام کنند. مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در لهستان در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. به طور مثال در دانشگاه پزشکی ووج یا لودز مدارک ثبتنام عبارتند از:

  1. مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی
  2. نمرات متوسط و بالا در دروس شیمی ، زیست شناسی ، فیزیک و ریاضیات (دانش‌ متقاضیان با استفاده از یک امتحان ورودی (مصاحبه از طرق اسکایپ) توسط دانشگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد)
  3. مدرک زبان CAE یا CPE و یا حداقل نمره ۶ در امتحان IELTS و یا حداقل نمره ۷۵ در امتحان TOEFL IBT

برای کسب اطلاع بیشتر فرم انتهای صفحه را پر کنید تا مشاوران ما در شریف یار با شما تماس بگیرند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
8 + 23 =