هزینه تحصیل پزشکی در لهستان

جمهوری لهستان، کشوری در اروپای مرکزی است. مساحت این کشور ۳۱۲،۶۹۶ کیلومترمربع و دارای آب‌وهوای فصلی معتدل است. هرساله، داوطلبان زیادی برای تحصیل پزشکی در لهستان اقدام می‌کنند. این امر به خاطر وجود مؤسسات آموزش عالی باکیفیت بالا، هزینه‌های پایین تحصیل و به همان نسبت هزینه‌های کم زندگی است.

امروزه در لهستان ۱۸ دانشگاه، ۲۰ موسسه فناوری، ۹ دانشکده پزشکی مستقل و ۵ دانشگاه اقتصاد وجود دارد. دانشکده‌های پزشکی لهستان، مقصد مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین‌المللی زیادی است که به سمت این کشور جلب می شوند. چراکه دوره‌های پزشکی به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. بااین‌حال فراگیری زبان لهستانی در سال‌های پایانی تحصیل ضروری خواهد بود، به این دلیل که دانشجویان باید با بیماران ارتباط برقرار کنند.

تحصیل پزشکی در لهستان مطابق با استانداردهای آموزش لهستان و اتحادیه اروپا، وزارت آموزش و هیئت پزشکی ایالات‌متحده آمریکا است. فارغ‌التحصیلان پزشکی انگلیسی در لهستان واجد شرایط ادامه تحصیل در سایر دانشگاه‌ها و کار در کشورهای مختلف ازجمله ایالات‌متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان، ایرلند، نروژ، سوئد و غیره هستند.

هزینه تحصیل پزشکی در لهستان چقدر است؟

دانشگاه مورد تائید وزارت بهداشتشهریه سالانه رشته پزشکیشهریه دوره آماده‌سازی
Medical University Gdansk۱۰۳۰۰ یورو سالانه  (دارای امتحان ورودی)۷۶۰۰ یورو
Medical University Lodz۱۱۲۰۰ یورو سال اول؛ ۱۱۰۰۰ یورو سال دوم به بعد
University of Warsaw۱۱۱۰۰ یورو۵۰۰ یورو
Nicolavs Copernicus University۱۱۰۰۰ یورو۴۶۰ یورو
European Medical Academy

شرایط پذیرش

  • دیپلم دبیرستان / مدرک تحصیلی متوسطه برای پذیرش در دانشگاه
  • نمرات بالا در دو رشته از رشته‌های شیمی، زیست‌شناسی، فیزیک، ریاضیات
  • مهارت نوشتاری و گفتاری در زبان انگلیسی که در مصاحبه اسکایپ با مسئول پذیرش دانشگاه ارزیابی می‌شود.برای بعضی از دانشگاه‌ها مانند Lodz به نمره آیلتس ۶ یا تافل ۷۰ نیاز است.
  • دوره اجباری آماده‌سازی پیش پزشکی: پس از گذراندن دوره یک‌ساله آماده‌سازی و انجام مصاحبه، داوطلبان می‌توانند وارد دوره شش‌ساله پزشکی شوند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
20 + 21 =