تحصیل پزشکی در نیوزلند

برای تحصیل پزشکی در نیوزلند، دو دانشکده پزشکی اوکلند و اوتاگو وجود دارد که فرصت‌های بی‌شماری برای تجربه و مطالعه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. این دو دانشگاه از دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت هستند.

تحصیل پزشکی در نیوزلند؛ پزشکی در دانشگاه اوکلند

تحصیل پزشکی در نیوزلند که به‌صورت دوره پزشکی و دوره جراحی است در دانشگاه اوکلند، یک برنامه شش‌ساله است. این دوره با یک سال دوره پیش پزشکی که بسیار رقابتی است شروع می‌شود. سپس دو سال اول شامل گذراندن دوره تئوری در اوکلند و سه سال دوره بالینی است. دانشجویان این دوره بالینی را در اوکلند، وایکاتو، تاورنگا، روتورو و وانگاری می‌گذرانند. در حین تحصیل، دانشجویان پزشکی در اوکلند، دوره‌های بالینی اصلی (پزشکی عمومی ، جراحی عمومی، اورژانس، کودکان، روان‌پزشکی و غیره) را می‌گذرانند. آن‌ها همچنین می‌توانند در سال پنجم یک دوره انتخابی چهارهفته‌ای یا در سال ششم یک دوره هشت‌هفته‌ای را در حیطه دلخواه خود بگذرانند.

هزینه زندگی در اوکلند

هزینه پایه زندگی در اوکلند بین ۲۶۴ تا ۴۹۴ دلار در هر هفته است که شامل غذا و مسکن می‌شود. خوابگاه‌های وابسته به دانشگاه در نزدیکی پردیس دانشگاه در دسترس است. برای لیسانس علوم بهداشتی (دوره پیش پزشکی رقابتی یک‌ساله) هزینه در سال ۲۰۱۹، ۳۴۳۶۱  دلار نیوزلند است. هزینه دانشجویان بین‌المللی برای دوره MBChB در دانشگاه اوکلند در سال ۲۰۱۹، ۷۷۳۲۸ دلار نیوزلند در سال برای سال دوم پزشکی است. دانشگاه اوکلند ممکن است خوابگاه رایگان و کمک‌های مالی اضافی برای دانشجویانی که دوران بالینی را خارج از اوکلند می‌گذرانند، ارائه دهد.

تحصیل پزشکی در نیوزلند؛ دانشگاه پزشکی اوتاگو

برنامه پزشکی و جراحی مشابه دانشگاه اوکلند است. دانشجویان دو سال ابتدایی تحصیل قبل از دوره بالینی را در Dunedin می‌گذرانند. دوره بالینی در دانیدین، کریسچرچ و ولینگتون برگزار می‌شود. دوره‌های بالینی در هر سه مکان شامل همه تخصص‌های اصلی (پزشکی عمومی ، آنکولوژی، کودکان، پزشکی روانشناسی، جراحی، آسیب‌شناسی، بهداشت عمومی، و غیره) می‌شود. در سال ششم، دانشجویان یک دوره ۱۲ هفته‌ای را انتخاب می‌کنند.

هزینه تحصیل پزشکی در نیوزلند؛ دانشگاه اوتاگو

هزینه سال اول که دوره رقابتی است ۳۲۰۰۰ دلار است. هزینه سال‌های قبل از دوره بالینی (سال ۲ و ۳) ۷۲،۰۰۰ دلار در سال و هزینه‌های سال‌های بالینی (۴، ۵ و ۶) ۸۳،۰۰۰ دلار در سال است.

هزینه پایه زندگی  در دانیدین تقریباً ۲۶۵ دلار در هر هفته است. دانشگاه اوتاگو، خوابگاه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

ارسال درخواست:

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

همچنین می توانید برای ثبت سفارش عدد 1 را به شماره 09020089128 پیامک کنید