نحوه ثبت شرکت در روسیه

ثبت شرکت در روسیه به عنوان سرمایه گذار خارجی به معنای حفظ و احترام به قوانینی است که در این راستا اعمال شده است. با توجه به راه‌های آسان کسب‌وکار در روسیه، کارآفرینان خارجی گزینه‌های متعددی برای ثبت شرکت در روسیه خواهند داشت.

انواع شرکت‌ها در روسیه

  • شرکت‌های مسئولیت محدود
  • شرکت‌های سهامی
  • شرکت‌های مشارکت محدود
  • شرکت‌های مشارکت کامل

چگونه می‌شود یک شرکت در روسیه به ثبت رساند

ثبت شرکت در روسیه متشکل از اقداماتی قانونی از قبیل تهیه پیش نویس مقررات انجمن، نمونه امضا و برخی دیگر فرم‌های مخصوص توسط دفتر ثبت شرکت در روسیه است. اسناد قبل از ارسال به دفاتر ثبت تجاری روسیه باید به زبان روسی ترجمه شوند.

ثبت شرکت در روسیه علاوه بر موارد ذکر شده نیاز به یک دفتر ثبت شده، حساب بانکی و یک حسابدار محلی نیز دارد. برای ایجاد یک شرکت در روسیه باید تمام این مراحل را تکمیل کرد.

راه‌های متداول شروع به کسب‌وکار در روسیه برای شهروندان خارجی

  • ثبت یک شرکت خصوصی
  • ثبت شرکت با مسئولیت محدود
  • خرید سهام در شرکت‌های روسی

ثبت یک شرکت خصوصی

ساده‌ترین و ارزان‌ترین گزینه برای ثبت یک شرکت، اقدام برای کارآفرینی فردی است. برای ثبت چنین کسب‌وکاری، نیاز به یک نسخه گواهی شده گذرنامه، سند مشخص کننده محل سکونت (یعنی اجازه اقامت یا اجازه اقامت موقت) و یک رسید از پرداخت هزینه دولتی (۸۰۰ روبل یا ۱۴ دلار) است.

این نوع خاص از کسب‌وکار، به شهروندان خارجی حقوق و مسئولیت‌های قانونی را اعطا می‌کند. به این معنا که وی مسئولیت و وظایف کسب‌وکار خود را باید بر عهده بگیرد. با این حال این وضعیت سطح کمتری از وظایف اداری را در مقایسه با دیگر اشخاص حقوقی خواهد داشت.

این کسب‌وکار قابلیت انتقال به غیر را هم دارد اما با این شرط که فقط به شهروند خارجی دیگری منتقل شود. در صورت شکست در چنین کسب‌وکاری، بازپرداخت بدهی‌ها بر عهده مالک خواهد بود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

راه‌اندازی یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) به زمان و مدارک بیشتری نیاز خواهد داشت. برای درخواست ثبت چنین شرکتی باید یک آدرس قانونی، اجازه‌نامه ثبت شرکت و حداقل مبلغ ۱۰۰۰۰ روبل (۱۷۲ دلار) برای سرمایه گذاری به اداره مالیات روسیه ارسال شود. همچنین مدیرکل شرکت هم باید مشخص شده باشد. و یک حساب بانکی در مالکیت شرکت ایجاد شده باشد. شهروندان خارجی برای ثبت شرکت مسئولیت محدود، باید یک نسخه کپی ترجمه و تأیید شده از گذرنامه خود را برای اداره مالیات روسیه ارسال کنند.

خرید سهام در شرکت‌های روسی

اگر یک فرد خارجی قصد خرید سهام یک شرکت در روسیه را داشته باشد، باید اسناد و مدارک مورد نیاز را تهیه کند و آن‌ها را به سازمان‌های مربوطه ارسال کند.لازم به ذکر است که شرکت‌های تخصصی بسیاری وجود دارند که برای ثبت و سرمایه گذاری شرکت راهنمایی و مشاوره انجام می‌دهند. بنابراین، می‌توانید با کمک مشاورین این شرکت‌ها در وقت خود صرفه‌جویی کنید و بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
16 + 7 =