شرایط تحصیل در رشته طراحی لباس در دانشگاه استانبول ترکیه

شرایط تحصیل در رشته طراحی لباس در دانشگاه استانبول ترکیه

دانشگاه بیلگی و دانشگاه یدی تپه، دانشگاه طراحی لباس در استانبول هستند. دوره‌های طراحی مد مناسب افرادی است که به دنبال یادگیری طراحی، تولید و بازاریابی لباس و لوازم جانبی آن هستند. دانشجویانی که در این رشته تحصیل می‌کنند مهارت‌های طراحی و فنی را فرامی‌گیرند.

رشته تحصیلی طراحی لباس یاد می‌دهد که چگونه  لباس‌هایی منحصربه‌فرد طراحی شود درحالی‌که روند فصلی مد را نیز حفظ می‌کند.

در این رشته موضوعاتی از قبیل طراحی و ساخت لباس، طراحی دوخت، نقاشی مد، تاریخ مد، طراحی لباس عروس، دیدگاه‌های معاصر مد و فرهنگ ارائه می‌شود.

مشاغل آینده فارغ‌التحصیلان عبارت‌اند از طراح لباس، طراح مد، روزنامه‌نگار یا نویسنده حوزه مد ، بازاریاب مد، و غیره.

مقاطع تحصیلی

در استانبول دانشگاه بیلگی یک دوره چهارساله لیسانس طراحی مد برگزار می‌کند. دانشگاه یدی تپه نیز در مقطع لیسانس رشته مد و طراحی پارچه را برگزار می‌کند. در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه ازمیر رشته مطالعات طراحی را برگزار می‌کند.

دوره کارشناسی طراحی مد در دانشگاه استانبول بیلگی، دو مدرک از دانشگاه بیلگی و NABA (Nuova Accademia di Belle Arti)، یکی از بهترین و رقابتی‌ترین مدارس طراحی در جهان، ارائه می‌دهد. دانشجویانی که سال اول، دوم و چهارم را در دانشگاه BİLGİ و سال سوم را در NABA با موفقیت طی کنند، واجد شرایط دریافت مدرک از هر دو موسسه هستند. پس از گذراندن سال سوم در NABA، دانشجویان از مزایای همکاری بین شبکه طراحی حرفه‌ای میلان ایتالیا و NABA بهره میبرند.

شهریه دانشگاه طراحی لباس در استانبول

شهریه دانشگاه یدی تپه برای رشته مد و طراحی پارچه ۹۵۰۰ دلار در سال است. شهریه رشته طراحی مد در دانشگاه بیلگی ۸۱۰۰ دلار سالانه است.

شرایط پذیرش در دانشگاه طراحی لباس در استانبول

  • مدرک زبان تافل ۷۵
  • حداقل معدل ۱۴ دیپلم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی
  • فتوکپی دیپلم دبیرستان
  • ریزنمرات چهار سال دبیرستان
  • فتوکپی پاسپورت
  • ۲ قطعه عکس

2 دیدگاه برای “شرایط تحصیل در رشته طراحی لباس در دانشگاه استانبول ترکیه

  1. سلام هزینه سالانه با آزمون یوس استانبول چقدر تخمین زده شده؟

  2. با درود
    از آنجاییکه این دانشگاه یوس دانشگاه استانبول را قبول می‌کند برای تحصیل در رشته طراحی مد می‌توان از طریق یوس استانبول اقدام کرد. در اینصورت هزینه ثبت نام سالانه چقدر است؟

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
1 + 1 =