دانشگاه پزشکی وان ترکیه

وان شهری در شرق ترکیه و مرکز استان وان در ساحل شرقی دریاچه وان قرار دارد. به عنوان یک منطقه شهری بزرگ، دارای تاریخچه طولانی است. امروزه،  اکثریت مردم این شهر، کرد و مابقی ترک هستند. دانشگاه پزشکی وان ترکیه، دانشگاه یوزونجو ییل است که در تاریخ ۲۰ ژوئیه ۱۹۸۲ بر اساس قانون فرمان شماره ۴۱ تأسیس شد. رسالت این دانشگاه اجرای دقیق فرایند آموزشی برنامه‌ریزی‌شده با هماهنگی با واحدهای آموزشی است. این دانشگاه در حدود ۱۷ دانشکده، ۵ مؤسسه، ۴ مدرسه حرفه‌ای، ۴۳ مرکز تحقیقاتی و کاربردی دارد.

دانشکده‌ها و مؤسسات

دانشکده علوم دریایی؛ دندانپزشکی؛ ادبیات؛ داروسازی؛ آموزش‌وپرورش؛ مدیریت؛ علوم؛ هنرهای زیبا؛ اقتصاد و علوم اداری؛ الهیات؛ دانشکده مهندسی؛ شیلات؛ پزشکی؛ دامپزشکی؛ کشاورزی؛ طراحی و معماری.

موسسه علوم آموزشی؛ موسسه علوم بهداشتی؛ موسسه زبان‌های زنده؛ موسسه علوم آموزشی؛ موسسه علوم اجتماعی.

رتبه دانشگاه

رتبه جهانی دانشگاه، ۱۲۹۴ و رتبه کشوری ۱۵ است.

شرایط پذیرش در دانشگاه پزشکی وان ترکیه

  • قبولی در آزمون ورودی
  • انتخاب رشته توسط داوطلب
  • مهارت زبان ترکی
  • گواهی تمکن مالی

سهمیه پذیرش دانشجویان بین‌الملل نمی‌تواند بیش از ۳۵ درصد از برنامه تعیین‌شده دانشگاه باشد.

برای پذیرش دانشجویان خارجی، قبولی در امتحان ورودی و تائید شورای عالی آموزش‌وپرورش نیاز است. هیچ‌گونه محدودیتی در مدت اعتبار آزمون‌های معادل پایان دوره دبیرستان وجود ندارد (Abitur، مدرک لیسانس بین‌المللی، GCE، Tawjihi و غیره). بااین‌حال، اعتبار امتحانات ورود به دانشگاه (SAT و غیره) تنها دو سال است.

هزینه‌های تحصیل که هرساله از دانشجویان خارجی اخذ می‌شود، بر اساس حداقل و حداکثر مبلغ تعیین‌شده توسط شورای وزرا تعیین می‌شوند.

هزینه زندگی و شهریه دانشگاه پزشکی وان ترکیه

هزینه زندگی ۳۲۹ تا ۶۴۹ دلار در ماه است. شهریه دانشجویان دوره کارشناسی ۱۲۵۰۰ دلار در سال و کارشناسی ارشد ۲۵۰۰ دلار در سال است.

معایب تحصیل در دانشگاه پزشکی وان ترکیه

این دانشگاه در لیست مورد تائید وزارت علوم و وزارت بهداشت نیست. بنابراین این دانشگاه گزینه مناسبی برای کسانی که قصد دارند پس از تحصیل به ایران بازگردند نیست.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

ارسال درخواست:

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

همچنین می توانید برای ثبت سفارش عدد 1 را به شماره 09020089128 پیامک کنید