تحصیل در دانشگاه سماشکو روسیه

تاریخچه دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی سماشکو روسیه از قرن نوزدهم میلادی آغاز می‌شود. از ابتدای سال ۱۸۹۲ فعالیت خود را به عنوان اولین مدرسه جراحی دندانپزشکی مسکو آغاز کرد. محدوه اصلی فعالیت سماشکو تعلیم و تربیت متخصصین دندانپزشکی بود. پس از گذشت مدتی اولین مجلس شورای دندانپزشکی روسیه در این مدرسه تشکیل شد. در سال ۱۹۹۹، این موسسه وضعیت دانشگاهی دریافت کرد و به عنوان دانشگاه دولتی پزشکی و دندانپزشکی مسکو (MSUMD) شناخته شد. امروزه از برجسته‌ترین دانشگاه‌های روسیه در آموزش‌های پزشکی و دندانپزشکی است.

ورود به دانشگاه سماشکو برای شهروندان خارجی

شهروندان خارجی حق دارند که از آموزش‌های عالی و حرفه‌ای بر اساس قوانین و توافق‌نامه‌های بین‌المللی برخوردار شوند. بر اساس قوانین کشور روسیه شهروندان خارجی می‌توانند طی شرایط ویژه‌ای از بورسیه این کشور استفاده کنند. و علاوه بر بورسیه تحصیلی می‌توانند طبق قواعد آموزشی بین‌المللی از امکانات رفاهی نیز بهره ببرند.

شرایط اولیه برای ورود به دانشگاه

شهروندان خارجی که زبان روسی نمی‌دانند باید یک دوره یک‌ساله برای یادگیری و آمادگی برای حضور در دانشگاه‌های روسی را بگذرانند. در این دوره یک‌ساله دانشجویان زبان روسی و سایر دروس پایه مرتبط با رشته تحصیلی مورد نظرشان را فرا می‌گیرند.

در پایان این دوره یک آزمون برگزار می‌شوند. دانشجویانی که موفق به کسب رتبه مورد نیاز در این آزمون شوند، می‌توانند تحصیل در دانشگاه را آغاز کنند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه

  • فرم درخواست پذیرش
  • کپی مدارک تحصیلی ترجمه شده و تائید شده توسط سفارت روسیه
  • تأییدیه مدارک تحصیلی
  • گواهی پزشکی برای سلامتی و عدم مبتلا بودن به بیماری‌های خاص مانند ایدز
  • کپی گذرنامه و تأییدیه آن از سفارت روسیه
  • اخذ ویزای تحصیلی و دعوت‌نامه از دانشگاه سماشکو
  • هشت قطعه عکس سه در چهار

دانشجویان جدیدالورود برای ورود به دانشگاه ابتدا باید یک مصاحبه حضوری داشته باشند. سپس افرادی که مصاحبه را با موفقیت گذراندند می‌توانند وارد دانشگاه شوند.

برای دانشجویان که از بورسیه تحصیلی برخوردار شدند، هزینه‌های تحصیلی و خوابگاهی بر عهده دانشگاه می‌باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
5 + 30 =