دریافت اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک

دولت ایتالیا در سیاست های جدید خود به دنبال تصویب راه حلی برای تسهیل صدورانواع ویزای اقامتی تحت توافقنامه شینگن برای افرادی است که می توانند برای خرید ملک در این کشور سرمایه گذاری کنند. ویزاهایی مانند ویزای اقامت اختیاری، ویزای توریستی و…..

کاهش مقدار حداقل سرمایه گذاری به طور چشمگیری دامنه سرمایه گذاران را افزایش می دهد که برای دولت ایتالیا و همچنین برای افرادی که خواهان سرمایه گذاری و درعین حال دریافت اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک هستند فرصت خوبی خواهد بود.

دریافت اقامت دائم ایتالیا از راه ویزای سرمایه‌گذاری می‌تواند یک گزینه پیشنهادی مناسب برای افرادی باشد که دارای تمکن مالی هستند. گزینه‌های زیر از انواع روش‌های سرمایه‌گذاری هستند:

 • در سهام شرکت ایتالیایی به مدت ۲ سال سرمایه‌گذاری شده است۰۰۰،۰۰۰۱€
 • در دولت ایتالیا اوراق قرضه سرمایه‌گذاران برای ۲ سال ۲۰۰۰۰۰۰€
 • به‌عنوان هدیه خیریه و یا در پروژه‌های عام‌المنفعه مانند پروژه‌های تحقیقاتی و علمی ، فرهنگی، پروژه‌های زیست‌محیطی۱۰۰۰۰۰۰€

– در صورت دریافت اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک، مقدار موردنیاز سرمایه در حدود ۹۹۰۰۰€ یورو است. این کمی ارزان‌تر از برنامه‌های ویزای پرتغالی و اسپانیا است.

برای هرکسی که مایل به سرمایه‌گذاری است، یقیناً این‌ یک فرصت طلایی خواهد بود. خرید ملک در ایتالیا به معنی کسب مجوز اقامت در اتحادیه اروپا است که حتی برای اعضای خانواده متقاضی نیز معتبر است. صاحبان ملک و اعضای خانواده آن‌ها اجازه و حق مسافرت در حوزه شینگن رادارند.

گزینه خرید ملک معمولا شامل گروههای زیر می شود

 • شهروندان غیراروپایی که قصد خرید ویا اجاره ملک در ایتالیا رادارند تا بتوانند اقامت نامحدود در این کشور را دریافت کننید.
 • شهروندان غیراروپایی که از قبل مالکیت در ایتالیا داشته‌اند.

ویزای اقامت اختیاری برای افرادی که مایل به سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک هستند

ویزای اقامت اختیاری کشور ایتالیا گزینهٔ مناسبی است برای افراد خارج از اتحادیه اروپا که دارای سرمایه هستند و قرار نیست که به شغل خاصی نیز مشغول باشند. با این ویزا اجازه ورود و  اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک را خواهند داشت.

تنها درصورتی‌که تمام الزامات، مورد رسیدگی قرارگرفته و از اصالت و درستی مدارک و اسناد اطمینان حاصل شود ویزای متقاضی صادر می‌شود که برای ۶ ماه معتبر خواهد بود و در حالت کوتاه‌مدت تا ۹۰ روز (معتبر در سراسر منطقه شینگن) اعتبار دارد.

ویزای مالتی پیل برای افرادی که مایل به سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک هستند

افرادی که مایل به سرمایه‌گذاری از طریق خرید املاک هستند و تمایل ندارند که درگیر تغییر و تمدید اقامت شوند دریافت ویزای بلندمدت مالتی پیل شینگن گزینه مناسبی است. دریافت این نوع ویزا کاملاً شبیه به ویزای توریستی است با این تفاوت که در این نوع ویزا متقاضی باید گواهی تمکن مالی مبنی بر خرید ملک را ارائه دهد. دارنده این نوع ویزا می‌تواند آزادانه در سراسر کشورهای منطقه شینگن سفر کند.

مزایای سرمایه گزاری از طریق خرید ملک

اگر در زمان خرید ملک شخص متقاضی اقامت موقت داشته باشد به اقامت دائم و سپس به دریافت پاسپورت ایتالیایی منجر می‌شود

همچنین امکان خرید ملک به‌صورت اشتراکی با دو خانواده دیگر غیر از شخص متقاضی وجود دارد. به‌این‌ترتیب که ۶ دنگ کامل ملک به سه قسمت ۲ دنگی قابل‌انتقال است.

بعد از گذشت یک سال از خرید ملک، صاحب‌ملک اجازه واگذاری و فروش آن را خواهد داشت.

این نوع از سرمایه‌گذاری که به دریافت اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک ختم می‌شود، این امکان را به شخص دارنده ویزا می‌دهد که به تمام کشورهای حوزه شینگن تردد داشته باشد و زمانی که اقامت دائم به شهروندی تغییر یابد(یک پروسه ۱۰ ساله )، امکان اقامت در سایر کشورهای حوزه شینگن را فراهم می‌کند.

تمام موارد بالا در مورد اعضای خانواده فرد دارنده اقامت نیز صدق می‌کند.

مدارک عمومی موردنیاز برای درخواست ویزای ایتالیا

 • تکمیل فرم درخواست ویزا ( امکان تکمیل فرم درخواست به‌صورت الکترونیکی وجود دارد )
 • ضمیمه کردن دو عکس با فرمت عکس پاسپورت
 • پاسپورت متقاضی با حداقل دو صفحه خالی
 • یک نسخه از رزرو بلیت بازگشتی متقاضی ، معمولاً توصیه می‌شود قبل از گرفتن ویزا بلیت خریداری شود.
 • تائید بیمه مسافرت پزشکی  مربوط به ایتالیا و کل منطقه شینگن با پرداخت حداقل ۳۰،۰۰۰ €
 • یک نامه با مضمون هدف از سفر به ایتالیا و برنامه سفر متقاضی
 • رزرو بلیت (در صورت لزوم)
 • مدرک قانونی (گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی مرگ همسر در صورت لزوم).
 • مدارک اقامت شخص متقاضی برای کل مدت‌زمان اقامت در ایتالیا.
 • گواهی از بانک جهت اثبات تمکن مالی کافی برای مدت اقامت متقاضی

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

ارسال درخواست:

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

همچنین می توانید برای ثبت سفارش عدد 1 را به شماره 09020089128 پیامک کنید