راهنمای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا(USA)

با توجه به قوانین حال حاضر ایالات‌متحده شهروندان جمهوری اسلامی ایران می‌توانند پس از تکمیل فرم درخواست و دریافت نامهٔ پذیرش از دانشگاه، جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا(USA) و ورود به دانشگاه‌های این کشور اقدام نمایند.

دانشجویان می‌توانند از مقطع کارشناسی تا فوق دکتری اقدام به دریافت ویزای تحصیلی آمریکا(USA)نمایند. دانشگاه‌های این کشور دارای فرصت‌های فراوانی جهت اخذ کمک‌هزینه‌های تحصیلی خصوصاً در مقطع دکتری می‌باشند.

پس از انجام کلیهٔ امور مرتبط با پذیرش، دانشجویان باید با مراجعهٔ حضوری به سفارت‌های مجازی ایران در ترکیه، ارمنستان، دبی و قبرس اقدام به مصاحبه حضوری نمایند. در این مصاحبه دانشجویان ضمن ارائهٔ مدارک لازم می‌بایست بازگشت مجدد خود به ایران را اثبات نمایند. چنان چه نتیجهٔ نهایی این مصاحبه مثبت باشد، بعد از اعلام از سایت سفارت موردنظر می‌توانند جهت دریافت ویزا اقدام نمایند.

دریافت ویزا

مسائل متعددی وجود دارد که موجب شده تا دریافت ویزای تحصیلی آمریکا(USA) برای شهروندان و ساکنان ایرانی دشوارتر شود.نبود کنسولگری یا سفارت آمریکا در این کشور به‌سختی کار اضافه می‌کند. کلیه امور مربوط به ویزای آمریکا برای ایرانیان می‌تواند از طریق سفارتخانه‌های ایالات‌متحده در ابوظبی، آنکارا، فرانکفورت، ناپل و وین انجام شود.

از تاریخ ۲۰ مه ۲۰۱۱، متقاضیان واجد شرایط ایرانی ویزای تحصیلی آمریکا(USA) در گروه‌های F، J و M در زمینه‌های مطالعات و تحقیقات در رشته‌های غیر حساس و غیر فنی، قادر به دریافت ویزای ۲ ساله مالتی پیل(multiple visa) هستند.

ایرانیانی که در حال حاضر در ایالات‌متحده با یک ویزای سه‌ماهه (single-entry) دریکی از این دسته‌بندی‌ها باید در خارج از ایالات‌متحده در یک کنسولگری مجدداً برای دریافت ویزاهای دوساله و مالتی پیل اقدام کنند. دانشجویان ایرانی و بازدیدکنندگان، نیازی به درخواست ویزای جدید ندارند، تا زمانی که آن‌ها از ایالات‌متحده خارج شوند.

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

دولت آمریکا سه نوع ویزای تحصیلی معرفی کرده:

عموماً، دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا، باید یک ویزای تحصیلی آمریکا(USA) داشته باشید. دورهٔ تحصیلی و نوع مدرسه‌ای که برای شرکت در آن برنامه‌ریزی می‌کنند مشخص می‌کند که فرد متقاضی نیاز به ویزای F یا ویزای M دارد. ودونوع ویزای F وM  از نوع J  پرمخاطب تر هستند

ویزای دانشجویی F-1

معروف‌ترین ویزای دانشجویی در کشور آمریکا ویزای F1 است. اگر داوطلب دریافت ویزای تحصیلی آمریکا(USA)، دانشجویی از کشور ایران باشد نیاز به دریافت این نوع ویزا دارد. این ویزا کاملاً به دانشجویان خارجی متمایل به ادامه تحصیل در کشور آمریکا اختصاص داده‌شده است

برای تحصیل در کالج یا دانشگاه معتبر ایالات‌متحده و یا برای تحصیل در رشته انگلیسی در موسسه انگلیسی. داوطلبان خارجی می‌توانند برای خانواده خود درخواست ویزای (F2) دهند. این نوع ویزا برای دوره‌های تحصیلی طولانی‌مدت بیش از ۶ ماه است. دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت شامل ویزای B1 می‌شوند. متقاضیان برای دریافت این ویزا می‌بایست پس از دریافت I-20 فرم DS-160 خود را تکمیل نمایند.

زمان موردنیاز برای دریافت ویزای F-1

دانشجوی متقاضی ویزای تحصیلی آمریکا(USA) باید وقت کافی برای تکمیل فرم‌های ثبت‌نام اختصاص دهد. به‌محض دریافت پذیرش از دانشگاه موردنظر باید برای دریافت ویزا اقدام شود و فرم درخواست ویزا تکمیل شود. و بهترین زمان شروع برای تحمل این فرمها ۳ ماه قبل از شروع کلاس‌ها است.

ویزای M1

شرایط کلی ویزای M1 مانند ویزای F1 است؛ برای تحصیلات غیردانشگاهی یا تحصیلات فنی حرفه‌ای و آموزشی در ایالات‌متحده طراحی‌شده. اما تنها تفاوتی که با ویزای F1 دارد این است که فقط برخی از رشته‌های خاص فنی حرفه‌ای را شامل می‌شود.

ویزای J1

این نوع ویزا به ویزای فرصت مطالعاتی مشهور است، مخصوص متقاضیانی است که برای تحقیق و یا تدریس در دانشگاه‌ها وارد آمریکا می‌شوند. مدت اعتبار این ویزا بر اساس طول مدت دوره در آمریکا متغیر است اما طبق قانون آمریکا فرد متقاضی باید پس از دو سال خاک آمریکا را ترک کند و دوباره برای ورود به کشور آمریکا مجدداً اقدام کند.

فرد متقاضی می‌تواند خانواده خود را همراه ببرد و با ویزای J2 وارد کشور آمریکا کند. برای این نوع ویزا نیز همانند باید فرم DS-160 پر شود. در تمامی این ویزاها فرد باید تمکن مالی خود را نشان دهد گواهی ارائه دهد که ثابت کند که قصد بازگشت به کشور خود را پس از دوره تحصیلی دارد.

متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی آمریکا(USA) می‌توانند مدرک زبان انگلیسی نداشته باشند زیرا اداره مهاجرت پذیرش مخصوص به دوره زبان انگلیسی را ارائه می‌دهد؛ اما سفارت آمریکا سخت‌گیری بیشتری نسبت به زبان نشان می‌دهد و سختگیری می‌کند.

نوع و مقطع تحصیلی متقاضی دریافت ویزا

گروه‌بندی نوع ویزا

دانشگاه یا کالج F
دبیرستان
مدرسه خصوصی
کنسرواتوار
سمینار
یکی دیگر از موسسه‌های علمی، ازجمله یک برنامه آموزشی زبان
فنی حرفه‌ای یا مؤسسات غیردانشگاهی   M
 • دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل نمی‌توانند با ویزای توریستی به این کشور سفر کنند.

قبل از اینکه بتوانید برای یک ویزای دانشجویی F، J یا M درخواست کنید، ابتدا باید توسط موسسه عالی تحصیلی ایالات‌متحده پذیرفته‌شده و توسط بورس تحصیلی و برنامه بازدید کننده (SEVP) تأیید شود.

برای دانشجویان تازه‌وارد که باید ویزای F یا M بگیرند ۱۲۰ روز زمان لازم است تا قبل از شروع ترم ویزا را دریافت کنند. این در حالی است که افراد با ویزای تحصیلی زودتر از ۳۰ روز اجازه ورود به امریکا را ندارند

ویزای F یا M دانشجویان در حال تحصیل تا مادامی‌که در مدارس تأیید SEVP ثبت‌نام کرده‌اند در هرزمانی صادر می‌شود. دانشجویان در حال تحصیل هرزمانی که تمایل داشته باشند تا قبل از ترم می‌توانند وارد آمریکا شوند.

چگونه درخواست ویزا داده شود:

چندین مرحله برای درخواست ویزای تحصیلی آمریکا(USA) وجود دارد. این مراحل و نحوه تکمیل آن‌ها ممکن است به‌واسطه سفیر یا کنسولگری ایالات‌متحده متفاوت باشد. اما در همه انواع آن عموماً نیاز به ثبت‌نام آنلاین و مدارک تکمیلی و درنهایت مصاحبه حضوری است.

تکمیل درخواست آنلاین ویزا شامل دو مرحله:

–  درخواست ویزای غیر مهاجرتی آنلاین

–  آپلود عکس در فرمت درخواست شده

و درنهایت تعیین وقت قبلی از مأمور کنسولگری برای مصاحبه حضوری

برنامه مصاحبه ویزای تحصیلی آمریکا(USA) :

مرحله مصاحبه برای دریافت ویزا به‌جز استثنائات مشخصی که در زیر آمده معمولاً شامل حال همه می‌شود:

 • افراد کمتر از ۱۳ سال نیازی ندارند
 • افراد رده سنی ۱۴ تا ۷۹ سال نیاز دارند
 • بالای ۸۰ سال نیاز ندارند

داوطلب دریافت ویزا باید وقت مصاحبه حضوری را از کنسولگری یا سفارت آمریکا (از کشورهایی که قبلاً توضیح داده‌شده) دریافت کند.

مدت‌زمان انتظار برای دریافت وقت از سفارت تحت تأثیر موارد بسیاری است. به‌طور مثال کشور، فصل، نوع ویزای درخواستی از عوامل تأثیرگذار محسوب می‌شوند. بنابراین برای فرد متقاضی بهتر است که در اولین فرصت بعد از دریافت پذیرش اقدام کند.

مدارکی که باید تا قبل مصاحبه آماده شود:

 • پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه تاریخ انقضا
 • پذیرش ویزای غیر مهاجرتی و فرم تأییدشده DS-160
 • رسید پرداخت هزینه درخواست
 • عکس
 • گواهی دریافت ویزای دانشجویی F-1 و یا ویزای I-20 برای دانشگاهیان و دانشجویان زبان و یا گواهی M-1 برای فنی حرفه‌ای‌ها

مدارک تکمیلی موردنیاز ویزا :

علاوه بر مدارک نام‌برده به مدارکی که در زیر آورده شده هم نیاز دارد:

 • مدارک تحصیلی: شامل ریزنمرات، دیپلم لیسانس و یا هر مدرک تحصیلی که دانشجو در طول تحصیلات دبیرستان و مقطع قبل کسب کرده.
 • نمرات و واحدهای گذرانده شده که معادل‌سازی شده‌اند
 • گواهی تمایل متقاضی به ترک کشور امریکا بعد از فارغ‌التحصیلی
 • گواهی مبنی بر وضعیت مالی و شفاف‌سازی نحوه پرداخت مخارج در تمام طول تحصیل

شرکت در مصاحبه حضوری ویزا:

مأمور کنسولگری با انجام مصاحبه قصد ارزیابی مهارت‌های داوطلب را خواهد داشت به این معنی که آیا ویزای درخواستی متقاضی مناسب با مهارت‌های او است یا اینکه باید نوعی دیگر از ویزا را به پیشنهاد کند

اسکن‌های انگشت‌نگاری دیجیتال، به‌عنوان بخشی از فرآیند درخواست، گرفته می‌شود. آن‌ها معمولاً در طول مصاحبه گرفته می‌شوند، اما این بر اساس مکان متفاوت است

پس از مصاحبه ، مأمور کنسولی ممکن است تعیین کند که درخواست فرد متقاضی نیاز به پردازش اداری بیشتری دارد.

پس از تصویب ویزا، ممکن است داوطلب مجبور شود هزینه صدور ویزا را پرداخت کند.

مدت‌زمان لازم برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا(USA)

 • مقامات ایالت متحده توصیه می‌کنند که ۳ ماه قبل از خروج از آمریکا درخواست کنید.
 • دانش آموزان در تمام انواع درخواست‌های ویزا در اولویت قرار می‌گیرند
 • ویزای دانشجویی آمریکا برای مدت‌زمان کامل تحصیل به علاوه  ۲ ماه طول خواهد کشید

چگونه باید اقدام کرد:

داوطلب درخواست ویزای خود را آنلاین ثبت کرده (DS-160)، سپس پروفایل آنلاین را ایجاد می‌شود و هزینه ویزا باید پرداخت شود.. سپس، قرار ملاقات آنلاینی در بخش کنسولی (در هر کشور با مراکز درخواست ویزا ایالات‌متحده در جهان) برای ارائه بیومتریک و شرکت در مصاحبه ترتیب داده می‌شود. هیچ مراکز درخواست ویزای ایالات‌متحده در ایران وجود ندارد .

اصلی‌ترین قدم در مسیر دریافت ویزای تحصیلی F-1

اقداماتی که یک دانشجوی ایرانی باید برای دریافتویزای تحصیلی آمریکا(USA)انجام دهد تا موفق به دریافت اجازه ورود به آمریکا شود، عبارت است از:

 • اطمینان کامل از ثبت درخواست ویزا (DS-160)، ایجاد پروفایل و پرداخت هزینه ویزا.
 • سپس تنظیم یک قرار ملاقات با مأمور کنسولگری آمریکا دریکی از کشورهایی که سفارت آمریکا وجود دارد و ارائه تست بیومتریک و مصاحبه حضوری
 • دانشجویان ایرانی باید بیومتریک را در زمان تکمیل پروسه درخواست ویزا انجام دهند. بیومتریک اطلاعات مضاعفی است که شامل اسکن اثر انگشت و عکس پرسنلی است که بعضی از کشورها برای اهداف امنیتی انجام می‌دهند.
 • بعد از تکمیل فرم درخواست ثبت‌نام لازم است که یک مصاحبه حضوری هم در کنسولگری انجام شود.

این ویزا به‌اندازه طول‌ترم بعلاوه دو ماه بیشتر اعتبار دارد. بنابراین دانشجو تا زمان اعلام برنامه‌ترم بعدی حضور دارد و این امکان وجود داد که هرسال این ویزا را تمدید کند. درصورتی‌که دانشجو قصد دارد تا بعد از دریافت مدرک در آمریکا بماند باید برای دریافت نوع دیگری از ویزا اقدام کند و یا این ویزا را تمدید کند.

مبلغ قابل پرداخت توسط دانشجو:

برای درخواست ویزای تحصیلی آمریکا   F-1 علاوه بر سایر هزینه‌ها باید هزینه ۳۶۰ دلار پرداخت شود. با توجه به وضعیت، مقامات آمریکایی به شما این امکان را می‌دهند که این هزینه‌ها را به‌صورت آنلاین، در مرکز محل درخواست ویزا و یا از طریق انتقال بانکی پرداخت کنید.

 • دانشجویان ایرانی نیاز به بیمه سلامت برای دریافت ویزای آمریکا ندارند.
 • ازآنجایی‌که کشور آمریکا هیچ مرکز کنسولگری در ایران ندارد، متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی آمریکا(USA) باید به سفارت این کشور دریکی از کشورهایی اطراف مراجعه و مراحل ثبت درخواست دریافت ویزا را تکمیل کنند.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا(USA)

 • زمانی که فردی قصد دریافت ویزای آمریکا را دارد یکی از مهم‌ترین مواردی که نیاز دارد، اثبات تمکن و توانایی مالی برای کلیه مخارج زندگی خود در تمام طول تحصیل است. و البته حداقل این مبلغ مالی یا از اینکه از یک منبع خارجی باشد یا در حال حاضر در حساب بانکی شما باشد، ذکر نشده.
 • دانشجویان ایرانی نیاز به اثبات مهارت زبان ندارند، این زبان باید در حدی باشد که به دانشجو توانایی شرکت در کلاس‌های انگلیسی‌زبان بدهد و این اطمینان را حاصل کند که می‌تواند مسیر تحصیلی خود را کنترل کند.
 • دانشجویان ایرانی نیاز به انجام تست‌های پزشکی ندارند
 • همچنین دانشجویان ایرانی مجبور نیستند که سرمایه پولی خود را در حساب بانکی محدود قرار دهند (Restricted Bank Account). این نوع حساب بانکی، مقدار پولی را که می‌توانید هرماه برداشت کنید، محدود می‌کند و تنها زمانی امکان‌پذیر می‌شود که به ایالات‌متحده وارد شوید.

قبل از مصاحبه حضوری ویزای تحصیلی آمریکا

داوطلب دریافتویزای تحصیلی آمریکا(USA)قبل از حضور در کنسولگری باید اطمینان حاصل شود که کلیه مدارک کاغذی موردنیاز جمع‌آوری و آماده ارائه است مدارک موردنیاز شامل:

 • پاسپورت: پاسپورت داوطلب باید حداقل تا ۶ ماه بعد از شروع به تحصیل فرد متقاضی اعتبار داشته باشند.
 • تکمیل فرم (DS-160): این فرم مربوط به ثبت‌نام دانشجویان بعضی از کشورها ازجمله ایران است.
 • پرداخت هزینه ثبت‌نام: گاهی این هزینه‌ی در کنسولگری هم انجام می‌شود.
 • عکس: عکس باید با در زمان تکمیل فرم (DS-160).درصورتی‌که داوطلب موفق به آپلود عکس نشود می‌تواند تعداد موردنیاز از عکس به همراه سایر مدارک به کنسولگری آمریکا ببرد
 • امضای فرم تکمیل‌شده (DS-160) توسط محل تحصیل قبلی داوطلب
 • کلیه مدارک تحصیلی داوطلب به همراه ریزنمرات دوره دبیرستان دیپلم دانشگاه

در زمان مصاحبه:

زمانی که داوطلب کلیه مراحل ثبت‌نام را به هم صورت آنلاین و همچنین به‌صورت مدارک مکتوب کاغذی تکمیل و جمع‌آوری کرد، نوبت به مصاحبه حضوری در کنسولگری آمریکا می‌رسد. مأمور از داوطلب خواهد پرسید که هدف از انتخاب کشور آمریکا برای تحصیل چه بوده داوطلب مجبور نیست به زبان انگلیسی صحبت کند و از مترجم کمک بگیرد چراکه ممکن است بسیاری از داوطلبان، متقاضی تکمیل دوره‌های زبان انگلیسی هستند. همچنین از داوطلب راجع به اهداف تحصیلی و شغل موردنظر که بعد از فارغ‌التحصیلی به آن مشغول می‌شود سؤال خواهند پرسید.

از دیگر مدارکی که داوطلب باید در زمان مصاحبه با خود داشته باشد نامه بانکی مبنی بر تمکن مالی فرد داوطلب یا خانواده او در تمام طول دوره تحصیل و حضور در آمریکا است. همچنین ارائه مدارکی که نشان دهد داوطلب بعد از اتمام تحصیل به کشور خود بازخواهد گشت.

اگر درخواست متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه‌هایاین کشور برای ویزای تحصیلی آمریکا(USA) تأیید نشده باشد، می‌تواند در مورد این تصمیم در خواست تجدیدنظر کند، بااین‌حال معمولاً برای اطمینان بیشتر بهتر است که داوطلب ، اطلاعات اضافی را برای حمایت از درخواست خود ارائه دهد.

اجازه کار با ویزای تحصیلی آمریکا(USA)

در سال اول تحصیلی دانشجویان اجازه کار خارج از محیط دانشگاه را ندارند. دانشجویان نمی‌توانند بیش از ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. در طول تعطیلات و فاصله بین دو ترم اجازه کار بیش از ۴۰ ساعت را ندارند. دانشجویان می‌توانند در بخش‌های مختلف دانشگاه مانند کافه تریا، کتابخانه و… مشغول به کار شوند.

هزینه ویزا:

دو نوع هزینه مربوط به ویزای F1 وجود دارد.

 1. هزینه  SEVIS که در حال حاضر در ۲۰۰ دلار است
 2. ۲٫ هزینه پرداخت ویزا (MRV Fee) که در حال حاضر ۱۶۰ دلار (با نرخ ارز ۶۸ INR)

در جدول زیر هزینه انواع مختلفویزای تحصیلی آمریکا(USA)توضیح داده‌شده:

انواع ویزای دانشجویی
F1 J1 M1 نوع هزینه
SEVIS هزینه*
$۲۰۰ $۱۸۰ $۲۰۰ مقدار
کردیت کارت (Credit Card)

(سفارش پول / پیش‌بینی تقاضا)

حالت‌های پذیرش پرداخت
دلار در نرخ ارز قابل‌اجرا که توسط بانک تعیین‌شده است قابل پرداخت در
هزینه درخواست / درخواست ویزا MRV
$۱۶۰ $۱۶۰ $۱۶۰ مقدار
انتقال آنلاین NEFT

انتقال پول از طریق مسنجر موبایل – IMPS

با پول نقد در شمارنده محور بانک / سیتی بانک

حالت‌های پذیرش پرداخت
قابل پرداخت در INR در نرخ ارز ثابت‌شده توسط دفتر کنسولی (در حال حاضر نرخ ارز در $ ۱ = INR 68 ثابت) قابل پرداخت در

همسران و وابستگان نیازی به پرداخت هزینه SEVIS ندارند درصورتی‌که با ویزای آمریکا در نوع ویزای F-2 یا J-2 می‌روند. برای اطلاعات بیشتر در مورد برنامه SEVIS، لطفاً به وب‌سایت مهاجرت و گمرک ایالات‌متحده مراجعه کنید.

تعریف : Sevis Fee ا (Student Exchange Visitor Information System)

SEVIS یک سیستم تحت وب است که سازمان امنیت ملی ایالات متحده جهت نگهداری اطلاعات دانشجویانی که از طریق ویزای M1 و F1 و یا برای فرصت مطالعاتی از طریق ویزای J1 وارد ایالات متحده می‌شوند، از آن استفاده می‌کند.

متقاضیان دریافت ویزای F1، M1 و J1 می‌بایست هزینه ای را تحت عنوان SEVIS Fee پرداخت کنند.

رسید این پرداخت را در هنگام حضور در سفارت آمریکا جهت مصاحبه ارائه نمایند.

سایر انواع ویزاهای آمریکا مثل B1 و B2 و همین طور اعضای خانواده افرادی که از طریق این سه نوع ویزا وارد آمریکا می‌شوند (ویزای F2،J2 و M2) نیازی به پرداخت این هزینه ندارند.

مبلغ می‌بایست حداقل چهار روز پیش از حضور در سفارت برای مصاحبه، پرداخت شود.

سویس فی پرداخت شده در صورت رد پرونده شما و عدم صدور ویزا، غیرقابل بازگشت (Non-Refundable) می‌باشد.

همچنین SEVIS Fee قابل انتقال به شخص دیگری نمی‌باشد.

اما در صورت دریافت ویزا، از دانشگاهی به دانشگاه دیگر (در صورت جابجایی دانشجو بین دو دانشگاه در آمریکا) قابل انتقال است.

مدت اعتبار رسید SEVIS Fee یک سال از تاریخ پرداخت آن است.

مدارک موردنیاز برای ویزای تحصیلی F1

ویزای تحصیلی به مدارک بیشتری نسبت به ویزای توریستی نیاز دارد. فرد متقاضی نیاز به مدارک ضروری همراه با مدارک تکمیلی مربوط به مالی و دانشگاهی دارد.

 • پاسپورت معتبر
 • کپی پرینت DS-160
 • نامه تعیین وقت مصاحبه حضوری
 • فرم ۲۰-۱ از کالج
 • رسید تأیید پرداخت هزینه ویزا
 • صورت‌حساب بانکی مبنی بر تمکن مالی
 • اصل نمرات و گواهینامه‌های موقت
 • ارائه یکی از گواهینامه آزمون زبان IELTS,Toffel,GMAT

پشتیبانی مالی از مدارک موردنیاز برای ویزای F1

برای ایالات‌متحده آمریکا، دانش آموزان باید مدارک مربوط به تمکن مالی ارائه دهند و اثبات کنند توانایی پشتیبانی هزینه‌های کل سال اول رادارند. این شامل هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های زندگی و سایر هزینه‌ها (مانند کتاب‌ها) می‌شود. داوطلبان باید نشان دهند که موجودی حساب قابل‌دسترس دارند.

چگونگی دریافت ویزای تحصیلی F1:

چندین مرحله برای درخواست ویزای دانشجویی F1 وجود دارد

 •  روند ویزای داوطلب زمانی که شما فرم I-20 را دریافت می‌کنید شروع می‌شود. اگرچه می‌تواند هزینه SEVIS را در هر زمان در طول برنامه پرداخت کند، و شدیداً توصیه‌شده هزینهٔ SEVIS I-901 قبل از شروع درخواست ویزای ایالات‌متحده پرداخت شود.
 •  پس از پرداخت هزینه SEVIS و دریافت یک رسید، می‌توانید فرم درخواست ویزا DS-160 را درخواست کنید. این‌یک فرم درخواست آنلاین است
 •  صفحه تأیید فرم درخواست را برای زمان مصاحبه حضوری خود چاپ کند.
 • پرداخت هزینه ویزا را از طریق NEFT یا در بانک AXIS / Citi پرداخت شود.
 •  تعیین وقت برای بیومتریک و مصاحبه.
 • برای انجام بیومتریک داوطلب باید یک نفر برای گرفتن عکس و اثرانگشت است. در مصاحبه حضوری، مصاحبه‌کننده از شما در مورد انتخاب شما، البته، کالج، امور مالی و قصد بازگشت سؤال می‌کند. اگر وی متقاعد شده باشد، گذرنامه داوطلب را نگه می‌دارند تا همراه ویزا ارسال کنند.

وابستگان شخص متقاضی:

همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال فرد متقاضی ویزای تحصیلی آمریکا(USA) که دوست دارند در طول مدت تحصیل و اقامت داوطلب، همراه او باشند، باید ویزای F2 یا M2 را درخواست دهند. با این ویزا همسر فرد متقاضی نمی‌تواند در دوره‌های تمام‌وقت ثبت‌نام کند ولی می‌تواند به‌عنوان یک سرگرمی یا علاقه در دوره‌هایی مانند تنیس یا آشپزی شرکت کند.

فرزندان هم مجاز به ثبت‌نام در تمام دوره‌های تحصیلی دبستان و دبیرستان هستند ولی حق ثبت‌نام در کالج یا دانشگاه را ندارند. همسر و فرزندان شخص متقاضی تا زمانی که ویزای F2 رادارند حق اشتغال و استخدام را ندارند.

فرد دارنده ویزای F1 تا ۱۲ ماه دوره کارورزی (OPT) پس از فارغ‌التحصیلی اجازه اقامت در آمریکا را دارد. این بدان معنی است که فرد فارغ‌التحصیل یک سال پس از پایان تحصیلات خود می‌تواند کار کند.

این‌یک مجوز استخدام موقت است که به دانشجویان امکان می‌دهد تا در زمینهٔ تحصیل خود تجربه عملی داشته باشند. پس‌ازآن، می‌تواند برای درخواست ویزای کاری اقدام کند دانشجوی دارنده ویزای F1 می‌تواند تا ۶۰ روز پس از اتمام دوره خود در ایالات‌متحده باقی بماند، حتی اگر پیشنهاد شغلی ندارد یا برای OPT درخواست نکرده است.

اتمام اعتبار ویزا :

دارندگان ویزای تحصیلی آمریکا(USA) با هربار سفرکردن به خارج از آمریکا باید دوباره ویزا دریافت کنند . و اگر در زمانی که در داخل خاک آمریکا هستند اعتبار ویزای آنها تمام شود نمی توانند از همان جا برای دریافت ویزا اقدام کنند ،باید حتما از از آمریکا خارج شوند و دوباره برای دریافت ویرا اقدام کنند .اعتبار پاسپورت برای دریافت ویزا در هر زمانی نباید کمتر از ۶ ماه باشد .

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

ارسال درخواست:

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

همچنین می توانید برای ثبت سفارش عدد 1 را به شماره 09020089128 پیامک کنید