شرایط جدید اخذ ویزای روسیه

اخذ ویزای روسیه آن‌قدرها هم که به نظر می‌رسد کار سخت و دشواری نیست. ویزاها در انواع متفاوتی وجود دارند از جمله ویزاهای توریستی، شغلی، تحصیلی و غیره.

برای اخذ ویزای روسیه باید حداقل شش ماه تا پایان مهلت اعتبار پاسپورت (گذرنامه) باقی‌مانده و دست‌کم دو صفحه خالی آن باشد. به همین منظور لازم است پاسپورت اصلی شما به مدت چند روز در کنسولگری روسیه قرار گرفته تا بررسی شود.

نکاتی در مورد ویزای روسیه

نکته‌ مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که پاسپورتتان نباید هیچ موردی از جمله شکستگی صفحات یا زدگی و… داشته باشد زیرا ممکن است توسط کنسولگری روسیه پذیرفته نشود و شما قادر به اخذ ویزا نشوید، برای جلوگیری از این اتفاق در صورت وجود هرگونه مشکلی بهتر است قبل از اقدام برای اخذ ویزا، پاسپورت خود را تعویض کنید.

نکته دیگر این که در ویزا تاریخ ورود و خروج شما درج می‌شود، بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای دریافت ویزا برنامه سفر خود را تنظیم کرده باشید.

دریافت دعوت‌نامه یا پشتیبان ویزا

دعوت نامه (invitation) جز مهم‌ترین اسنادی است که باید داشته باشید و برای دریافت ویزا ضروری است و توسط یک موسسه، دانشگاه، هتل، یک عضو خانواده و… می‌توانید آن را دریافت کنید.

رایج‌ترین راه، دریافت پشتیبان ویزای توریستی (visa support) است که توسط هتلی که می‌خواهید در آن اقامت داشته باشید به شما ارائه می‌شود و به دو صورت قرارداد خدمات گردشگری و تایید پذیرش توریست خارجی قابل دریافت است.

  • قرارداد خدمات گردشگری: این سند به این معناست که شما سرویس خدمات هتل روسی را رزرو کرده‌اید و در این قرارداد اطلاعاتی از جمله اطلاعات شخصی شما، خدماتی که از هتل دریافت خواهید کرد، شهرهایی که قصد بازدید از آن‌ها را دارید و مدرک مبلغی که برای رزرو پرداخت کرده‌اید موجود است.
  • تایید پذیرش توریست خارجی: این مدرک تایید می‌کند که شما در طول سفر خود در چه هتلی اقامت خواهید داشت و شامل اطلاعات شخصی و امکاناتی است که در طول اقامت خود از آن‌ها استفاده خواهید کرد.

راه‌های اخذ پشتیبان ویزا برای سفرهای توریستی

برای اخذ پشیبان ویزا، می‌توانید به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم اقدام کنید.

اخذ پشتیبان ویزا به طور مستقیم: شما می‌توانید به هتل موردنظرتان درخواست دهید؛ معمولا هتل‌ها آن را برای شما ایمیل یا فکس می‌کنند.

اخذ پشتیبان ویزا به طور غیرمستقیم؛ توسط یک مجری: اگر تمایل به انجام مکاتبات به صورت فردی نیستید و می‌خواهید روند کارهایتان به سرعت پیش رود، می‌توانید به یک آژانس مسافرتی درخواست دهید تا آن‌ها در این مسیر شما را راهنمایی و کمک کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
11 + 25 =