شرایط تحصیل در کره جنوبی ۲۰۲۰

ادامه تحصیل در کره جنوبی :

ادامه تحصیل در کره جنوبی خواسته بسیاری از افراد می باشد و به همین دلیل امروزه در بین بسیاری از دانشجویان ادامه تحصیل در کره جنوبی رایج شده است. کره جنوبی از جمله کشورهای برتر اقتصادی دنیا به شمار می رود و بیشتر رشد اقتصادی خود را مدیون دانشگاه های معتبری می باشد که در کشور خود دارد. ادامه تحصیل در کره جنوبی را این دولت برای بسیاری از دانشجویان بین المللی فراهم کرده است و هر سال تعداد این دانشجویان بیشتر می شود. همچنین باید بدانید اگر شما برای ادامه تحصیل در کره جنوبی اقدام کنید انواع کمک هزینه های تحصیلی و همچنین بورسیه های متنوعی برای شما فراهم می شود و شما می توانید از این امکانات استفاده کنید، در واقع این امکانات موجب شده است که افراد بسیاری برای ادامه تحصیل در کره جنوبی اقدام کنند. برای اینکه با سیستم آموزشی این کشور آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه توضیحاتی را ارائه می دهیم.
چگونگی ادامه تحصیل در کره جنوبی و مقاطع مختلف :
همانطوری که بیان نمودیم برای ادامه تحصیل در کره جنوبی افراد بسیاری اقدام می کنند که این افراد باید با مقاطع تحصیلی در این کشور آشنایی بیشتری داشته باشند، مقاطع تحصیلی در این کشور عبارت می باشد از :
۱٫ تحصیلات پیش دانشگاهی :
تحصیلات دوران ابتدایی در کشور کره جنوبی از ۶ سالگی آغاز می شود و تا ۶ سال هم این تحصیلات ادامه دارد. در این دوره دانش آموزان باید دروس پایه را به خوبی یاد بگیرند و بعد از آن وارد دوران دبیرستان شوند که دوران دبیرستان خود به دو دوره که هر یک از این دوره ها سه ساله می باشد تقسیم می شود. به طور کلی باید بدانید برای ادامه تحصیل در کره جنوبی و وارد شدن به دانشگاه باید دوران پیش دانشگاهی را با موفقیت پشت سر بگذارید.
۲٫ تحصیلات دانشگاهی :
بسیاری از افرادی که برای ادامه تحصیل در کره جنوبی اقدام می کنند، می خواهند وارد دانشگاه های این کشور شوند. برای ورود به دانشگاه های کشور کره جنوبی شما باید دیپلم خود را با موفقیت گرفته باشید و بعد از اینکه امتحانات ورودی دانشگاه را گذراندید می توانید وارد دانشگاه شوید. امتحان ورودی برای دانشگاه ها سراسری نمی باشد و افرادی که می خواهند در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوند می توانند در امتحان ورودی هر یک از دانشگاه ها این کشور که مایل می باشند شرکت کنند، چرا که هر دانشگاه آزمون متفاوتی دارد.
مراکز آموزش عالی در این کشور که ادامه تحصیل در کره جنوبی را مورد بررسی قرار می دهد به دو دسته تقسیم می شوند، که یکی از آنها دولتی و دیگری خصوصی می باشد، ولی تمامی دانشگاه های کشور کره جنوبی تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش می باشد. این وزارت بر تمامی قوانین و مقرراتی که در آموزش دانشگاه ها وجود دارد دقت بسیاری نشان می دهد و به طور کامل آنها را تحت نظر می گیرد و از آنجایی که در این کشور بیشتر قوانین اصولی و با نظم و ترتیب می باشد به آموزش هم اهمیت بسیاری می دهند، به همین دلیل کشور کره جنوبی در این چند سال بسیار رشد کرده است.
ادامه تحصیل در کره جنوبی و زبان رایج در مراکز دانشگاهی :
یکی از مهمترین دغدغه هایی که هر فردی برای ادامه تحصیل در کره جنوبی دارد زبان رایج در دانشگاه های این کشور می باشد. به طور کلی باید بدانید زبان رایج در این کشور کره ای می باشد، اما زبان انگلیسی در بسیاری از مدارس کره جنوبی هم به کار گرفته می شود. البته در برخی از دانشگاه هایی که شما می خواهید در دوران کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیلات خود را ادامه دهید، زبان رایج انگلیسی است و در برخی دیگر از آنها زبان کره ای به کار گرفته می شود. به طور کلی اگر خواستار ادامه تحصیل در کره جنوبی می باشید باید مدرک آیلتس و یا تافل زبان خود را ارائه دهید و یا اینکه مدرک زبان کره ای داشته باشید، در واقع باید بدانید مدرک زبان یکی از ضروریات ورود به دانشگاه های کره جنوبی می باشد، بنابراین اگر می خواهید ادامه تحصیل در کره جنوبی داشته باشید باید هرچه سریعتر مدرک زبان خود را دریافت کنید.
ادامه تحصیل در کره جنوبی و شهریه های دانشگاهی و زندگی :
یکی دیگر از مهمترین مسائلی که برای ادامه تحصیل در کره جنوبی اهمیت بسیاری دارد و بیشتر افراد به آن توجه می کنند، میزان شهریه ای می باشد که دانشگاه از دانشجویان دریافت می کند. یکی از نکاتی که در این مورد باید بدانید این است که هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور با یکدیگر متغیر است. هزینه تحصیل در دانشگاه هایی که دولتی هستند و رشته های آنها مربوط به علوم انسانی می باشد چهار هزار تا پنج هزار دلار می باشد. در رشته هایی که فنی و مهندسی می باشد هزینه تحصیل بین پنج هزار تا شش هزار دلار می باشد و همچنین در علوم پزشکی بین ۹ هزار تا ۱۰ هزار دلار است. البته در دانشگاه های خصوصی این هزینه چند برابر می شود.
شما برای ادامه تحصیل در کره جنوبی باید به هزینه های زندگی خود هم توجه داشته باشید، یکی از مهمترین مزیت هایی که ادامه تحصیل در کره جنوبی دارد این است که بیشتر دانشگاه های این کشور برای دانشجویانی که خارجی هستند خوابگاه های دانشجویی در نظر می گیرد که در این خوابگاه ها امکانات بسیار زیادی وجود دارد و از نظر اقتصادی اگر در آنها سکونت داشته باشید، از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است. دانشجویانی که می خواهند در این خوابگاه ها اقامت داشته باشند باید هر ترم هزینه ای بین ۳۰۰ تا هزار دلار پرداخت کنند، که این مبلغ بر اساس نوع خوابگاه متغیر می باشد. هزینه خوراک در کشور کره جنوبی حدود ۳۰۰ الی ۳۵۰ دلار می باشد، همچنین شما باید برای اینترنت هر ماه ۳۰ دلار هم پرداخت کنید. بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل در کره جنوبی در این کشور شغل مناسبی را پیدا می کنند و هزینه های خود را می توانند به خوبی پرداخت کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
13 + 22 =