شرایط و هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

کشور کانادا به عنوان یکی از بزرگترین کشور ها در جهان است و هر ساله افراد زیادی از نقاط مختلف جهان برای ادامه تحصیل دکتری به این کشور سفر می کنند. دانشجویان بسیار زیادی در ایران آرزوی  تحصیل  در کانادا را دارند؛ زیرا دانشگاه های این کشور بهترین فرصت های پژوهشی را برای دانشجویان دوره دکتری فراهم می کنند. برای ادامه تحصیل در این کشور لازم است ابتدا از شرایط پذیرش در دانشگاه های مختلف کانادا و همچنین مدارک لازم جهت ادامه تحصیل دکتری در کانادا مطلع شده و سپس اقدامات لازم را انجام داد. در ادامه قصد داریم در رابطه با شرایط اخذ پذیرش از کانادا و همچنین مدارک لازم اطلاعاتی را ارائه نماییم.

شرایط پذیرش دانشجو برای ادامه تحصیل دکتری در کانادا

در کشور کانادا دانشگاه های بسیار زیادی در حال پذیرش دانشجوی دکتری هستند و شرایط پذیرش هر کدام با یکدیگر دارای تفاوت هایی می باشند. اما به طور کلی اکثر دانشگاه های این کشور برای پذیرش دانشجو ابتدا اقدام به درخواست مدرک کارشناسی ارشد به همراه تمامی ریز نمرات آن از دانشجویان می نمایند. مورد دیگری که در پذیرش دانشجو در دانشگاه های کانادا بسیار اهمیت دارد، برخورداری از گواهی معتبر تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسوی می باشد.

لینک‌های مفید دیگر را نیز مطالعه کنید:
شرایط ویزای تحصیلی کانادا
شرایط بورسیه تحصیلی کانادا

مدارک لازم برای تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کشور کانادا لازم است تا مدارک مورد نیاز آماده سازی شده و به مراجع رسمی و قانونی به خصوص دانشگاه مورد نظر جهت پذیرش و همچنین سفارت خانه ارائه گردد.

از جمله مدارک لازم جهت پذیرش در مقطع دکتری از دانشگاه‌های کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدرک کارشناسی ارشد با حداقل معدل ۱۶
  • توصیه نامه از اساتید معتبر دانشگاهی
  • مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس
  • مدارک مربوط به تمکن مالی
  • پاسپورت
  • و…

برای کسب اطلاعات بیشتر، شما می توانید از مشاوره ها و راهنمایی هایی کارشناسان ما نیز بهره مند شوید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
6 + 25 =