هزینه تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان

دانش‌آموزان بین ۱۴ تا ۱۸ سال که در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند و قصد ادامه تحصیل در دبیرستان‏‌ های آلمان را دارند در صورت واجد شرایط بودن ، اجازه تحصیل در مقطع دبیرستان در آلمان را دارند. برای دانش‌آموزانی که بدون حضور پدر و مادر قصد ادامه تحصیل رادارند، و هیچ آشنایی به‌عنوان قیم در کشور آلمان ندارند دبیرستان‌های شبانه‌روزی پیشنهاد می‌شود. در این زمان دبیرستان به‌عنوان قیم شناخته می‌شود و با این شرط دانش‌آموز می‌تواند برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کند.

دبیرستان ‎های شبانه‌روزی آلمان از امکانات تحصیلی و تفریحی و اقامتی مناسبی برخوردارند. مدارس شبانه‌روزی در آلمان در دو سطح دولتی و غیرانتفاعی خدمات آموزشی را به دانش آموزان ارائه می‌دهند که معمولاً مدارس شبانه‌روزی غیرانتفاعی از شرایط آموزشی رفاهی بسیار چشمگیرتری نسبت به مدارس دولتی برخوردار هستند.

زبان تدریس در دبیرستان‏‌ های آلمان

دبیرستان‏‌های بین المللی در آلمان به دو زبان آلمانی و یا زبان انگلیسی تدریس می‌شود. درصورتی‌که زبان‌آموزشی، انگلیسی باشد، زبان آلمانی هم به‌عنوان زبان دوم آموزش داده می‌شود. البته یادگیری زبان‌های فرانسه و اسپانیایی نیز در کنار زبان انگلیسی و آلمانی رایج است.

درصورتی‌که دانش‌آموز سطح زبان آلمانی B1 را داشته باشد می‌تواند برای مدارس بین‌المللی که به زبان آلمانی آموزش داده می‌شود ثبت‌نام کرده که در این صورت هزینه کمتری نیز پرداخت خواهند کرد.

هزینه دبیرستان‏‌ های شبانه‌روزی در آلمان

به‌طور متوسط کلیه هزینه‌های تحصیل دانش آموزان در مدارس شبانه‌روزی بین ۳۰ تا ۵۰ هزار یورو در سال است. این هزینه شامل هزینه تحصیل, خوابگاه, خوراک، پوشاک, بیمه و سفرهای داخلی و خارجی است.

شرایط ورود به دانشگاه

دانش‌آموزانی که در دبیرستان‏‌های در آلمان دوره متوسطه تحصیلی را به پایان می‌رسانند همانند دانش آموزان آلمانی واجد شرایط ورود به دانشگاه خواهند شد. البته داشتن نمرات خوب در طول دوره دبیرستان و تسلط به زبان آلمانی نقش مهمی در دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آلمان در رشته‌های پرمخاطبی مانند رشته های گروه پزشکی  خواهد داشت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
29 + 1 =