شرایط تحصیل در نروژ

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور نروژ را داشته، از شرایط و قوانین تحصیل در نروژ هیچ اطلاعاتی ندارند. همین مسئله باعث می شود تا در انتخاب کشور نروژ برای تحصیل دچار شک و تردید شده و نتوانند به آسانی تصمیم گیری نمایند. به همین دلیل نیز لازم است تا متقاضیان از شرایط و قوانین مربوط به ادامه تحصیل در این کشور آگاه شوند.

اولین و شاید مهم ترین نکته ای که در رابطه با تحصیل در نروژ باید گفت این است که تحصیل در کشور نروژ برای دانشجویان خارجی کاملا رایگان می باشد. همین مسئله نیز باعث شده هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان برای ادامه تحصیل به کشور نروژ مهاجرت کنند. داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه ها و موسسات کشور نروژ کاملا الزامی و نیاز است. علاوه بر آن کشور نروژ از جمله کشور های تحت پیمان شنگن است و به همین دلیل لازم است دانشجویان اقدام به اخذ ویزای تحصیلی شینگن نمایند.

قوانین و شرایط مربوط به تحصیل در نروژ

بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در نروژ را دارند، از قوانین و مقررات مربوط به تحصیل در دانشگاه ها و موسسات این کشور هیچ گونه اطلاعاتی ندارند. در ابتدا لازم است این موضوع را ذکر نماییم که قوانین و مقررات تحصیل در دانشگاه ها و موسسات مختلف کشور نروژ با یکدیگر تفاوت دارند. به همین دلیل نیز لازم است تا افراد اقدام به دریافت آیین نامه قوانین و مقررات دانشگاه های مختلف نروژ نموده و اقدام به بررسی آن ها کنند. قوانین و مقررات خاصی برای دانشجویان خارجی توسط دانشگاه های نروژی وجود دارد که دانستن آن ها برای دانشجویان بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.

مدارک لازم برای تحصیل در نروژ

همانند تمامی کشور ها برای تحصیل در نروژ نیز لازم است تا دانشجویان خارجی یا بین المللی اقدام به فراهم کردن مدارک لازم نمایند که این مدارک به شرح زیر هستند:

  • مدرک معتبر زبان انگلیسی
  • مدارک تحصیلی سابق
  • پاسپورت
  • انگیزه نامه تحصیلی
  • فرم پذیرش در یکی از دانشگاه ها و یا موسسات نروژ
  • برخورداری از فرم های مربوط به تمکن مالی
  • و…

لینک‌های مفید دیگر را نیز مطالعه کنید:
تحصیل در نروژ
مهاجرت به نروژ

در امر مهاجرت تحصیلی به کشور نروژ و یا هر کشور دیگری بهتر است از مشاوره ها و راهنمایی های کارشناسان و متخصصان این حوزه بهره مند شوید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
27 + 29 =