شرایط تحصیل در ژاپن بدون مدرک زبان چیست؟

افراد زیادی هستند که مدرک زبان ندارند و به دنبال شرایط تحصیل در ژاپن بدون مدرک زبان هستند. ژاپن کشوری است که از لحاظ اقتصادی یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان به حساب می‌آید. همچنین این کشور دارای برترین دانشگاه‌ها در جهان بوده و بهترین شرایط مهاجرت را برای دانشجویان فراهم کرده است.

افراد زیادی در کنار مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی نظیر هلند، به دنبال تحصیل در کشورهای آسیایی نیز هستند. کشور ژاپن از برترین کشورهای دارای تکنولوژی در زمینه‌های مختلف است. شرایط تحصیل در ژاپن بدون مدرک زبان برای مقاطع مختلف متفاوت است.

ژاپن شرکت‌های تولید تکنولوژی بسیاری در خود دارد و کار در آن‌ها برای بسیاری از افراد وسوسه‌انگیز است. این کشور از مرفه‌ترین کشورهای دنیا بوده و تقریباً تاریخ همه تکنولوژی‌ها از آنجا شروع می‌شود.

انواع دانشگاه در ژاپن

سه نوع متفاوت از دانشگاه در ژاپن وجود دارد:

  • دانشگاه‌های محلی
  • دانشگاه‌های دولتی
  • دانشگاه خصوصی

دانشگاه‌های خصوصی به صورت مستقل اقدام کرده و دانشگاه‌های دولتی و محلی زیر نظر وزارت علوم ژاپن هستند. بخشی از هزینه‌های دانشگاه‌های خصوصی توسط دولت ژاپن تأمین می‌شود.

امروز بخش اعظمی از دانشگاه‌های ژاپن و دانشگاه‌های خصوصی تشکیل می‌دهند. طبق آمارهای رسمی سهم دانشگاه‌های دولتی ژاپن از کل دانشگاه‌های این کشور ۱۸ درصد، دولتی‌ها ۹۹ درصد و خصوصی‌ها ۷۳ درصد است. همان طور که می‌بینید تعداد دانشگاه‌های خصوصی با فاصله زیاد از بقیه دانشگاه‌ها زیادتر است.

مزایای تحصیل در ژاپن

  • ژاپن یکی از امن‌ترین کشورهای دنیاست.
  • امکان دریافت بورسیه‌های تحصیلی برای تحصیل در ژاپن دارید.
  • می‌توانید با هزینه کم در معتبرترین دانشگاه‌های دنیا تحصیل کنید.
  • با تحصیل در دانشگاه‌های ژاپن می‌توانید آینده شغلی خود را در همه جای دنیا تضمین کنید.

شرایط تحصیل در ژاپن بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی

مقطع لیسانس یا کارشناسی در ژاپن مانند کشور ایران چهار سال است. تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی از کلیه کشورهای جهان امکان پذیر است. مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های ژاپن به زبان انگلیسی نیست. هیچ یک از رشته‌های مقطع کارشناسی در هیچ یک از دانشگاه‌های ژاپن به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های ژاپن تدریس نمی‌شود.

برای گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی نیاز به ارائه مدرک زبان نیست. شما متقاضی عزیز می‌توانید قبل از ورود به دانشگاه در کالج‌های آموزش زبان ژاپنی شرکت کنید. این دوره آموزش تقریباً نزدیک به یک سال طول می‌کشد. البته ناگفته نماند که تحصیل به زبان ژاپنی بسیار سخت و دشوار است. داشتن مقاله های ISI شانس شما را برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های ژاپن بالا می‌برد.

شرایط تحصیل در ژاپن بدون مدرک زبان در رشته‌های پزشکی

معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه‌های ژاپن دانشگاه‌های پزشکی این کشور هستند. کلیه رشته‌های پزشکی دامپزشکی و دندانپزشکی در این کشور به زبان ژاپنی تدریس می‌شود. چراکه دانشجویان باید با بیماران تعامل داشته باشند.

شرایط تحصیل در ژاپن بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد

 طول دوره تحصیل در مقطع ارشد در ژاپن همانند ایران دو سال است. در طی این دوره هر دانشجو باید سی واحد درسی را بگذراند. مدرک لیسانس و آزمون ورودی شرط اولیه ورود به این مقطع در ژاپن است. شایان به ذکر است رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد در ژاپن در دو زبان انگلیسی و ژاپنی برگزار می‌شود.

تحصیل در کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان امکان پذیر است. البته بهتر است بدانید رشته‌های شاخه علوم انسانی به زبان ژاپنی است و دانشجویان برای ورود به دانشگاه باید تسلط کافی به زبان ژاپنی داشته باشند. شما دانشجویان عزیز اگر متقاضی تحصیل در رشته‌های علوم انسانی در مقطع ارشد هستید، می‌توانید پیش از ثبت نام در دانشگاه، در کالج‌هایی که آموزش زبان ژاپنی می‌دهند ثبت نام کنید.

اگر شما فاقد مدرک زبان هستید، رشته‌های غیر از علوم انسانی در مقطع ارشد مناسب شماست. دانشجویان باید در این مقطع بتوانند پایان نامه خود را با موفقیت به اتمام برسانند و از آن دفاع کنند. متقاضیانی که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه‌های انگلیسی زبان اخذ کرده‌اند نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند.

شرایط تحصیل در ژاپن بدون مدرک زبان در مقطع دکتری

در این قسمت می‌خواهیم شرایط تحصیل در ژاپن بدون مدرک زبان در مقطع دکتری را مورد بررسی قرار دهیم. مقطع دکترا در ژاپن با مقطع کارشناسی ارشد تفاوت زیادی ندارد. برای پذیرش در مقطع دکتری باید مدرک فوق لیسانس را ارائه دهید و در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنید. برای فارغ التحصیل شدن در این مقطع باید همانند مقطع دکترا در ایران رساله نوشت. دوره دکترا برخلاف ایران سه ساله است.

دانشجو در این دوره موظف به گذراندن سی واحد درسی است. هزینه تحصیل در ژاپن از بقیه کشورهای آسیایی بالاتر و نسبت به کشورهای امریکایی و اروپایی پایین‌تر است. از برترین دانشگاه‌های ژاپن توکیو است. این دانشگاه می‌تواند برای دانشجویان خوابگاه‌های دانشجویی تأمین کند و این خوابگاه‌ها بسیار به دانشگاه نزدیک هستند.

جمع بندی

در کنار کشورهایی نظیر مالزی و تایلند، برای تحصیل در ژاپن نیز بدون مدرک زبان امکان پذیرش در دانشگاه را دارید. اگر با خواندن این مطلب همچنان سؤالاتی در ارتباط با شرایط تحصیل در ژاپن بدون مدرک زبان دارید می‌توانید با تیم حرفه‌ای مهاجرت شریف یار تماس بگیرید.

شریف یار با سال‌ها تجربه در اعزام دانشجو، اخذ پذیرش از معتبرترین دانشگاه‌های ژاپن را برای شما فراهم آورده است. تیم خبره و وکلای مجرب ما در شریف یار در تمامی مراحل اعم از ویزای تحصیلی و اقامت در ژاپن کنار شما هستند و قادرند در مدت زمانی کوتاه ویزای تحصیلی ژاپن را برای متقاضیان اخذ کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
26 + 12 =