شرایط ویزای تحصیلی فرانسه ۲۰۲۰

ویزای تحصیلی فرانسه :

طبق قوانینی که وجود دارد شما باید برای تحصیل در کشور فرانسه، ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت نمایید. بسیاری از افراد در مورد شرایط و ویژگی های ویزای تحصیلی فرانسه اطلاعات زیادی ندارند ولی مایل هستند که در این کشور اقامت داشته باشند. این دسته از افراد باید بدانند که بهترین راه ورود و اقامت در کشور فرانسه دریافت اقامت تحصیلی فرانسه می باشد. برای اینکه با اقامت تحصیلی فرانسه و دریافت ویزای آن آشنایی های لازم را داشته باشید در ادامه برخی از مهمترین مدارکی را که باید تحویل دهید را معرفی می کنیم. شما باید بدانید از طریق موسسه های اعزام دانشجو می توانید برای اقامت تحصیلی فرانسه اقدام کنید، این موسسه ها از آنجایی که تجربه زیادی در این زمینه دارند به خوبی می توانند به شما کمک کنند.

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه ۲۰۱۹ :

فرانسه یکی از کشورهای متمدن و ثروتمند به شمار می رود که بسیاری از افراد مایل هستند از طریق ویزای تحصیلی فرانسه در این کشور اقامت داشته باشند. این روزها کشور فرانسه طرفداران بسیاری پیدا کرده و به همین دلیل دانشجویان زیادی برای تحصیل به این کشور می روند. دانشجویانی که می خواهند در دانشگاه های فرانسه تحصیلات خود را ادامه دهند باید مدارک زبان انگلیسی خود را به طور کامل ارائه دهند. این دسته زا دانشجویان باید بدانند که دانشگاه ها فرانسه در زمینه لیسانس، فوق لیسانس و دکتری پیشرفت زیادی کرده است و بسیاری از دانشگاه های کشورهای دیگر، مدارک دریافت شده از این دانشگاه را تا حد زیادی معتبر می دانند.
برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه باید بدانید که شما دو نوع ویزا را می توانید دریافت نمایید و بر اساس این دو نوع ویزا اقامت شما در این کشور با موفقیت ثبت می شود. یکی از این ویزاها، ویزای بلند مدت می باشد که شما با دریافت این ویزای تحصیلی می توانید اقامت و مجوز سکونت در این کشور را داشته باشید، در واقع باید بدانید شما می توانید این ویزا را تایید کنید. یکی دیگر از ویزاها، ویزای بلند مدت موقتی است که شما با دریافت این نوع از ویزا می توانید تا یکسال در فرانسه اقامت داشته باشید ولی دیگر آن را نمی توانید تمدید کنید و بعد از تمام شدن آن باید به کشور خود بازگردید. دقت داشته باشید که شما اگر از طریق موسسه های اعزام دانشجو این ویزاها را دریافت کنید بهترین راه حل برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه به صورت دائمی را به شما ارائه می دهند.

روش های درخواست ویزای تحصیلی فرانسه :

سیستم دریافت ویزای تحصیلی فرانسه بسیار پیشرفته است و از کسانی که می خواهند در این کشور تحصیل نمایند پشتیبانی می کند. از آنجایی که فرانسه عضوی از اتحادیه اروپا به شمار می رود بسیاری از افراد بر این باور می باشند که باید برای تحصیل ویزای شینگن خود را دریافت کنند، در صورتی که برای تحصیل شما نیازی به دریافت این ویزا ندارید و بدون این ویزا در این کشور اقامت داشته باشید. امروزه از آنجایی که تحریم ها علیه ایران بسیار گسترده شده است باید برای دریافت ویزا اقامت طولانی اقدام کنید. روش های درخواست ویزای تحصیلی فرانسه به دو صورت می باشد که آنها عبارتند از :
۱٫ کامپوس فرانسه :
یکی از روش های آن از طریق کامپوس فرانسه است که شما باید ۵۰ یورو هزینه نمایید. کامپوس فرانسه یکی از بهترین پورتال های رسمی فرانسه به شمار می رود که دانشجویان خارجی می توانند از این طریق وارد این کشور شوند. متقاضیانی ایرانی از طریق پورتال مخصوص می توانند درخواست خود را ارائه دهند تا به آن رسیدگی شود.
۲٫ کنسولگری فرانسه :
یکی دیگر از روش های اقامت تحصیلی فرانسه از طریق کنسولگری این کشور می باشد. شما برای این روش باید ۹۹ یورو هزینه نمایید، و بسیاری از کشورهای خارجی می توانند از طریق پورتال مخصوص درخواست خود را ارائه دهند.
شما اگر می خواهید از طریق هر یک از روش های ویزای تحصیلی فرانسه برای رفتن به این کشور اقدام کنید، می توانید به موسسه های اعزام دانشجو مراجعه کنید تا آنها بهترین روش مهاجرت و اقامت تحصیلی فرانسه را به شما معرفی کنند. از آنجایی که هر فردی شرایط خاصی دارد این موسسه ها بهترین روش را برای هر فرد مشخص می کنند و افراد می توانند بر اساس راهنمایی های دریافت شده برای اقامت خود اقدام نمایند.

شرایط ویزای تحصیلی فرانسه :

از آنجایی که بیشتر از ۲۰۰ میلیون نفر در دنیا می توانند به زبان فرانسه صحبت کنند، باید بدانید که این زبان یکی از زبان ای شناخته شده به شمار می رود، به همین دلیل بسیاری از افراد بر این باور می باشند که برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه باید با اصول و قوانین این زبان آشنایی داشته باشند. در واقع باید بدانید کشور فرانسه بدون اینکه شما مدرک زبان داشته باشید به شما ویزای تحصیلی می دهد و این یکی از بهترین شرایط برای کسانی به شمار می رود که می خواهند برای تحصیل به این کشور بروند.
هزینه هایی که برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه و همچنین زندگی در این کشور باید پرداخت نمایید را باید پیش از ورود خود به درستی برآورد کنید. یکی از نکاتی که بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که هزینه های زندگی در شهر پاریس نسبت به شهرهای دیگر مقداری بیشتر است و به همین دلیل اگر شما نمی خواهید هزینه های زیادی را برای اقامت و زندگی خود خرج کنید بهتر است شهر دیگری را برای زندگی خود انتخاب کنید. هزینه های اجاره خانه و حمل و نقل در شهر پاریس نسبت به شهرهای دیگر بسیار بیشتر است و به همین دلیل بسیاری از کسانی که به پاریس می روند سریعا متوجه این موضوع می شوند.
ویزای تحصیلی فرانسه برای مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و … متنوع است و شما باید برای دریافت هر یک از آنها مدارک و شرایط گوناگونی داشته باشید. شما اگر قصد دارید از طریق اقامت تحصیلی فرانسه در این کشور اقامت داشته باشید بهتر است از موسسه هایی که در این زمینه تجربه بیشتری دارند کمک بگیرید، چرا که آنها تجربه و تخصص بیشتری دارند.

1 دیدگاه برای “شرایط ویزای تحصیلی فرانسه ۲۰۲۰

  1. سلام اگرکسی ۲۱ساله باشدوهنوزدانشجونشده باشدبرای تحصیل درپزشکی فرانسه بایدچکارکند؟

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
26 + 19 =