مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

دولت کانادا برای همه دانش آموزان از اقصی نقاط دنیا فرصت های تحصیلی  مناسبی فراهم می کند، اما به عنوان یک پیش نیاز، متقاضی باید مجوز مطالعه و یک ویزای اقامت موقت (TRV (Temporary Resident Visa را دریافت کند که همان ویزای تحصیلی کانادا می باشد

هر دانشجویی به محض اخذ نامه ی پذیرش از دانشگاه وارد مرحله بعدی یعنی اخد ویزای دانشجویی می شود که مانند مجوزی برای ادامه  تحصیل در کشور کانادا می باشد.

معمولا برای دوره های تحصیلی کمتر از ۶ ماه لزومی به دریافت ویزای تحصیلی نیست . و بعد از اتمام هر دوره تحصیلی دانشجو می تواند برای ادامه تحصیل در این کشور از داخل خود کانادا اقدام کند .

دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مورد تایید دولت کانادا

یکی از موارد اساسی که یک متقاضی در ابتدای کار مهاجرت تحصیلی خود به کانادا باید در نظر بگیرد ، توجه به اسامی دانشگاهها و کالج هایی می باشد که در سایت مهاجرتی کانادا بصورت جداگانه برای هر استان  آورده شده است DLI یا Designated learning institutions list توسط دولت کانادا تایید شده است . از نظر سفارت نامه پذیرش صادر شده از این مراکز مورد تایید و قابل بررسی در فرایند اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشد.

دانشجویانی که پذیرش دانشگاه آنها بصورت تمام وقت باشد با داشتن ویزای تحصیلی می توانند بصورت پاره وقت در دانشگاه کار کنند که عموما  این کار بصورت همکاری ویا کارآموزی می باشد .

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا

•   تکمیل دقیق فرم های ویزای تحصیلی

•  اصل نامه پذیرش از دانشگاه

• پاسپورت معتبر 

متقاضی همچنین باید:

  • ثابت کند که پول کافی برای هزینه های شهریه دانشگاه و زندگی در مدت تحصیل خود در کشور کانادا دارا می باشد . و گواهی  حساب مالی  خود  و یا کسی که هزینه تحصیلی داوطلب (متقاضیانی که تحت تکفل هستند اعم از دانش آموز مدرسه  ویا  دانشجو )را تقبل می کند را جهت اثبات استطاعت مالی ارائه دهد  .
  • ارائه گواهی سلامت و عدم سوء سابقه
  • انگشت نگاری یا تست بیومتریک برای متقاضیان تحصیل در کانادا الزامی است. متقاضیانی ایرانی برای انگشت نگاری باید به یکی دفاتر سفارت کانادا در کشورهای ترکیه ،امارات ،آذربایجان و یا  گرجستان مراجعه و انجام دهند . هزینه ی انگشت نگاری برای هر فرد ۸۵ دلار و برای بیش از یک نفر ۱۷۰ دلار خواهد بود .تست انگشت نگاری  معمولا  برای انواع ویزاهای  توریستی ،تحصیلی کاری سرمایه گذاری  در  گروه سنی ۱۴ تا ۸۰ سال انجام می شود .

الزامات زبان انگلیسی ویزای تحصیلی کانادا

برای اخذ ویزای کانادا متقاضی  باید مدرکی مبنی بر  مهارت در زبان انگلیسی را ارائه دهد. این مدرک (آیلتس ، تافل  و..) باید از مراکز مجاز بین المللی اخذ شده باشد. متقاضی مهاجرت تحصیلی باید مدرکی که ارائه می کند ،از نوع آکادمیک باشد .

محدودیت سنی ویزای تحصیلی کانادا

اخذ ویزای تحصیلی  کانادا محدودیت سنی ندارد . در صورتیکه داوطلب برای هریک از مقاطع تحصیلی و یا گپ های تحصیلی که داشته بتواند آفیسر را توجیه کند می تواند برای مقاطع مختلف تحصیلی اقدام کند و بعد از اتمام تحصیل قصد بازگشت به کشور خور را دارد .

داشتن بیمه کاری مرتبط  از فاکتور های اصلی ارزیابی سوابق متقاضی در پروسه دریافت ویزا می باشد .

هزینه دریافت ویزا تحصیلی کانادا

پرداخت هزینه های سفارت یکی دیگر از مراحل دریافت ویزا می باشد که پس از جمع آوری مدارک و تکمیل فرم درخواست نوبت به پرداخت هزینه می باشد   این مبلغ برای هر داوطلب ۱۵۰ دلار در نظر گرفته شده  و در صورتی که ویزا رد هم شود، باز پس داده نمی شود .و کل مبلغی که باید پرداخت شودبا در نظر گرفتن هزینه انگشت نگاری  235 دلار می شود

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
24 + 1 =