لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ۲۰۱۹-۲۰۲۰

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی کشور هر سال لیست دانشگاههای خارجی مورد تایید در سراسر جهان را منتشر می‌کند. متقاضیانی که تمایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند، پیش از ثبت‌نام و واریز هر مبلغی باید چک کنند که دانشگاه موردنظرشان در این لیست باشد. اگر دانشگاه انتخابی در لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت نباشد، ارز دانشجویی به فرد متقاضی تعلق نمی‌گیرد؛ علاوه‌براین، مجوز کار در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی بعد از فارغ‌التحصیلی به او تعلق نمی‌گیرد.
لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت ۲۰۱۹-۲۰۲۰ بر اساس نظر شورا که حاصل بررسی های کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه بندی معتبر بین المللی Times، QS و Shanghai صورت گرفته ، در رشته های مرتبط با علوم پزشکی به شرح جدول پیوست اعلام می گردد.

جهت دریافت لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ ، اینجا کلیک کنید.

این لیست سالیانه مورد بازبینی و بازنگری قرار گرفته و در سال تحصیلی مذکور صرفا دانشگاه های موجود در این لیست جهت ادامه تحصیل مورد تایید می باشند.

شایان ذکر است با توجه به مصوبه هفتادمین جلسه شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی، امکان انتقال دانشجویان به داخل کشور که از سال ۲۰۱۹ تحصیل خود را در یکی از دانشگاه های مورد تایید خارج از کشور آغاز نموده اند، ممنوع شده و در صورت اتمام تحصیل این افراد، مدارک صادره طبق ضوابط اعلام شده قابل ارزشیابی می باشد.

تاکید می گردد کالج های وابسته به دانشگاه های اصلی نامبرده شده در لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت ۲۰۱۹-۲۰۲۰ و شعب آن در سایر دانشگاه ها مورد تایید نبوده و مدارک صادره از آن ها قابل ارزشیابی نمی باشد.

اگر علاقمند به ادامه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه‌های خارجی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور هستید، فرم انتهای صفحه را پر کنید تا مشاوران ما در موسسه شریف یار با شما تماس بگیرند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
8 + 17 =