ادامه تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان

تحصیل در مالزی :

تحصیل در مالزی که یکی از کشورهای امن به شمار می رود برای بسیاری از افرادی که می خواهند در خارج از کشور تحصیلات خود را ادامه دهند مناسب می باشد. کشور مالزی طبیعت بسیار زیبای و نابی دارد و همچنین دانشگاه های این کشور معتبر هستند و به همین دلیل بسیاری از افراد برای تحصیل در مالزی اقدام می کنند. شما در هر دوره ای که مایل باشید می توانید تحصیلات خود در مالزی را ادامه دهید. هر یک از مقاطع تحصیلی در مالزی دارای ویژگی های خاصی می باشد و شما باید مدارک خاصی را برای هر دوره تحویل دهید. برای اینکه با مقاطع تحصیل در مالزی آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه توضیحاتی را ارائه می دهیم.
مقاطع مختلف تحصیل در مالزی :
زبان تحصیل در بیشتر دانشگاه های این کشور انگلیسی می باشد و تمامی دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران هستند. با این وجود در مقاطع دیگری هم می توانید تحصیلات خود را ادامه دهید که شرایط تحصیل در مالزی و در هر مقطع عبارت می باشد از :
۱٫ مقطع دبیرستان :
تحصیل در مالزی برای دانش آموزانی که سن آنها از ۷ تا ۱۷ سال می باشد رایگان در عین حال اجباری می باشد. آموزش دوران ابتدایی در کشور مالزی برای افرادی که سن آنها از ۶ تا ۱۱ است می باشد. تحصیلات در دوران دبیرستان ۵ سال زمان می برد و برای کسانی که سن آنها از ۱۳ تا ۱۵ سال می باش دوره های دبیرستان آغاز می شود. سطح تکمیلی دبیرستان که آخرین دوره دبیرستان می باشد ۴ تا ۵ سال زمان می برد و این دوره برای کسانی که سن آنها ۱۶ تا ۱۷ سال است برگزار می شود.
۲٫ دوران کارشناسی :
یکی از مهمترین شرایطی که تحصیل در مالزی و دانشگاه های معتبر آن دارد، معدل شما در دوران دبیرستان و همچنین دوران پیش دانشگاهی می باشد. البته در برخی از دانشگاه ها شرایط سنی هم اهمیت زیادی دارد، ولی به طور کلی بیشتر دانشگاه های مالزی به سن دانشجوهای اهمیت زیادی نمی دهد. برخی از دانشگاه هایی که در کشور مالزی دولتی هستند باید برای پذیرفته شدن در آنها معدل بالای ۱۷ داشته باشید. مدت زمان تحصیل در مالزی و در دوران کارشناسی ۳ تا ۴ سال طول می کشد.
۳٫ دوران کارشناسی ارشد :
مدت زمانی که تحصیل در مالزی و در دوران کارشناسی ارشد طول می کشد بین ۲ تا ۳ سال می باشد. که در این دوره معدل شما برای اینکه در دانشگاه های معتبر تحصیل نمایید بسیار اهمیت دارد و بالای ۱۵ باشد. در برخی از دانشگاه های دیگر که چندان ممتاز نمی باشند معدل شما بالای ۱۴ هم باشد می توانید به تحصیلات خود ادامه دهید. هزینه تحصیل در مالزی بین هفت تا ۸ هزار رینگیت می باشد که شما باید در دانشگاه های خصوصی هزینه بیشتری را پرداخت کنید.
یکی از مهمترین ویژگی هایی که تحصیل در مالزی دارد و بر اساس همین اصل مهم بسیاری از افراد تحصیل در مالزی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند این است که نیازی نیست شما حتما مدرک زبان داشته باشید، چرا که می توانید دوره های زبان خود را در مالزی هم بگذرانید.
۴٫ دوران دکتری :
برای تحصیل در مالزی و مقطع دکتری باید معدل بالای ۱۵ داشته باشید و همچنین باید فردی که متقاضی تحصیل در مالزی و مقطع دکتری می باشد باید تمامی ریز نمرات دوران کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را تحویل دهد مدت زمانی که تحصیل در مقطع دکتری طول می کشد ۵ سال است و شما با هزینه ای بالغ بر ۷ الی ۸ هزار رینگیت می توانید در دانشگاه های دولتی مالزی تحصیلات در مقطع دکتری خود را ادامه دهید. شما اگر بخواهید در دانشگاه های خصوصی کشور مالزی تحصیلات خود را در مقطع دکتری ادامه دهید باید مبلغی بیشتری را پرداخت کنید.
مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیل در مالزی :
شما برای تحصیل در مالزی باید برخی از مدارکی را که بسیار مهم می باشد را تحویل دهید تا ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید. این مدارک عبارت می باشد از :
۱٫ نامه ثبت نام نهایی خود در دانشگاه را باید تحویل دهید.
۲٫ رسید بیمه دانشجویی یکی از مهمترین مدارکی می باشد که باید آن را ارائه دهید.
۳٫ عکس پاسپورتی که می خواهید ارائه دهید باید دو قطعه باشد که اندازه آن در قالب استاندارد پاسپورتی چاپ شود و همچنین زمینه عکس باید آبی باشد.
۴٫ اصل اسپورت خود را باید ارائه دهید و همچنین از تمامی صفحات پاسپورت خود باید کپی بگیرید.
۵٫ برای دریافت ویزای تحصیلی خود باید فرم های پزشکی و معایناتی را که انجام داده اید را به طور کامل ارائه دهید.
۶٫ در نهایت باید هزینه ویزای خود را پرداخت کنید، که این هزینه به نوع دانشگاه شما بستگی دارد و متغیر است.
مزایای تحصیل در مالزی به صورت رایگان :
امروزه بسیاری از افراد به دنبال تحصیل در مالزی می باشند، چرا که هزینه تحصیل در این کشور رایگان می باشد و همچنین مزیت های دیگری دارد که این مزایای عبارت می باشد از :
– شما حقوق ماهانه دریافت می کنید که با این حقوق می توانید تا حدودی خرج زندگی خود را بدهید.
– بورس تحصیلی یکی از مزیت های مهم تحصیل در مالزی به شمار می رود که شما اگر در درون کارشناسی بورس شوید در دوران کارشناسی ارشد نیازی نیست هزینه ای پرداخت کنید.
– مخارج تحصیل شما در صورتی که تایید شوید به صورت کامل پرداخت می شود.
– تمامی خدمات پزشکی برای شما به صورت رایگان انجام می شود و شما بیمه درمانی معتبری خواهید داشت.
– کمک هزینه برای سفرهای داخلی به شما داده می شود و همچنین برای خرید کتاب هم به شما کمک هزینه می دهند.
– کمک های بلاعوض یکی دیگر از مزیت های تحصیل در مالزی می باشد و در هر بخشی شما می توانید کمک های بلاعوض را درخواست کنید.
– ویزای تحصیلی یکی دیگر از مزیت های تحصیل در این کشور می باشد که گر شما تحصیلات خود را تمام کردید می توانید به وسیله این ویزا برای کار در این کشور اقدام کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
14 + 23 =