معایب اخذ اقامت از طریق خرید ملک

در کشورهای مختلف قانون اعطای اقامت از طریق خرید ملک متفاوت است. در اینجا به بررسی معایب اخذ اقامت از طریق خرید ملک می‌پردازیم.

معایب اخذ اقامت از طریق خرید ملک ؛ کانادا

خریداران از همه کشورها می‌توانند در کانادا بدون محدودیت در نوع یا ارزش املاک و مستغلات، ملکی را خریداری کنند. اما این مالکیت اموال به‌هیچ‌وجه امتیاز خاصی برای مهاجرت محسوب نمی‌شود. و فرد باید واجد شرایط اقامت دائم بر اساس قوانین مهاجرت کانادا باشد.

استرالیا

پیش از این، بازار املاک مسکونی استرالیا یک منبع محبوب برای سرمایه‌گذاران خارجی، به‌ویژه خریداران چینی بوده است.

بااین‌حال، تغییرات قانونی که در سال ۲۰۱۵ به تصویب رسید، قوانین مربوط به سرمایه‌گذاری خارجی در استرالیا را تشدید کرد. طبق قوانین جدید، خریداران خارجی باید با موافقت قبلی هیئت بررسی سرمایه‌گذاری خارجی (FIRB)  اقدام به خرید ملک کنند. در غیر این صورت، جریمه‌ای بالغ‌بر ۱۳۵۰۰۰ دلار، سه سال حبس یا هر دو را به همراه دارد.

علاوه بر این شرایط سخت‌گیرانه، خارجی‌هایی که می‌خواهند یک دارایی سرمایه‌ای در استرالیا را خریداری کنند، باید هزینه درخواست پرداخت کنند. این هزینه ۵۰۰۰ دلار برای املاک باارزش کمتر از ۱ میلیون دلار و ۱۰،۰۰۰ دلار برای اموال بیش از یک‌میلیون دلار است. سپس مبلغ ۱۰۰۰۰ دلار برای هر میلیون دلار ارزش مازاد، اضافه می‌شود. پرداخت این هزینه تضمین نمی‌کند که فرد قادر به خرید ملک خواهد بود.

همچنین مالکیت یک ملک در استرالیا، الزاماً منجر به اخذ اقامت دائم نخواهد شد.

اروپا

به‌طورکلی، خرید ملک را نمی‌توان به‌عنوان راهی آسان برای اخذ اقامت و شهروندی در کشورهای اروپایی دانست. چراکه اخذ اقامت دائم و اجازه کار باید فرایند قانونی و طولانی را طی کند. در بعضی موارد باوجود اخذ اقامت از طریق خرید ملک، فرد اجازه کار نخواهد داشت.

از معایب اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اروپا، نیاز به سرمایه زیاد برای خرید ملک است. چراکه در کشورهای مختلف، حداقل ارزش ملک برای اعطای اقامت تعیین شده است. بنابراین با هر سرمایه‌ای نمی‌توان اقدام به اخذ اقامت از طریق خرید ملک کرد.

برای اطلاع از بهترین روش اخذ اقامت به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
15 + 9 =