مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل فرزند

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل فرزند یکی از راه‌های آسان برای مهاجرت به حساب می‌آید. هر پدر و مادری دوست دارد تا فرزندش را برای تحصیل به خارج از کشور بفرستد. استرالیا کشوری بی‌نظیر از لحاظ تنوع آب و هوایی بوده و دارای تنوع فرهنگی و نژادی است. استرالیا در میان ۱۰ کشور برتر برای تحصیل قرار دارد. دانشگاه‌های استرالیا بودجه‌های ویژه برای تحقیق و توسعه اختصاص می‌دهند. همچنین دولت استرالیا مبلغی را به عنوان کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که در استرالیا تحصیل می‌کنند اختصاص داده است. دانشگاه‌های استرالیا یکی از بی‌نظیرترین برنامه‌های آموزشی در دنیا دارند.

امکان اشتغال بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد چراکه کارفرمایان استرالیایی علاقه دارند که فارغ التحصیلان کشور استرالیا را استخدام کنند. همچنین اخذ اقامت دائم در آن کشور کار زیاد پیچیده‌ای نیست.

چرا مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل فرزند؟

در ادامه به بررسی عواملی می‌پردازیم که استرالیا را یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا برای تحصیل و مهاجرت کرده است:

استرالیا یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های آموزشی در دنیا را دارد.

همه ساله اندیشمندان و پژوهشگران بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ و معروف استرالیا فارغ التحصیل می‌شوند.

دانشگاه‌های استرالیا از لحاظ رشته و مقطع بسیار تنوع دارد.

هر رشته‌ای که در بزرگ‌ترین دانشگاه‌های امریکا وجود داشته باشد در دانشگاه‌های استرالیا نیز موجود است.

همه ساله بورسیه‌های فراوانی برای دانشجویان بین المللی اختصاص داده می‌شود.

هزینه‌های زندگی به نسبت امریکا و اروپا پایین‌تر است و امکانات تفریحی، بیمارستانی، شغلی و اقتصادی این کشور بسیار متنوع است.

بعد از فارغ التحصیلی دانشجویانی که در دانشگاه‌های استرالیا تحصیل کرده‌اند، می‌توانند شغل مناسب پیدا کرده و ویزای کار دریافت کنند.

دانشجویان در استرالیا حین تحصیل اجازه کار دارند. دانشجویان می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته و در کارهایی که مهارت زیادی نمی‌خواهد نظیر پیشخدمتی در رستوران یا در فروشگاه‌ها مشغول به کار شوند. حداقل دستمزد در استرالیا ساعتی ۱۷ دلار استرالیا است.

زبان کشور استرالیا انگلیسی است و همین امر یک مزیت بزرگ برای دانشجویان به حساب می‌آید. ندانستن یک زبان در کشور مقصد می‌تواند مشکلات عدیده‌ای برای دانشجویان در زندگی روزمره آن‌ها پدید بیاورد. مشکلاتی از قبیل خرید کردن، تعامل با مردم کشور مقصد، خواندن علائم رانندگی، سفارش غذا و …

سیستم آموزشی و دانشگاهی استرالیا یکی از پیشرفته‌ترین نظام‌های حال حاضر دنیاست و از استانداردهای بالایی برخوردار است. به طوری که اضافه شدن یکی از دانشگاه‌های این کشور در رزومه شما به عنوان محل تحصیل می‌تواند اعتبار مضاعفی به آن ببخشد.

دانشجویان زیادی پس از فارغ التحصیلی شغل مناسب خود را در یکی از شرکت‌های بزرگ و پردرآمد در امریکا می‌یابند؛ بنابراین امکان اشتغال در همه کشورهای دنیا برای شما وجود خواهد داشت.

شرایط فرزند برای صدور ویزای همراه

  • کاملاً منطقی است که والدین برای تنهایی فرزندانشان در خارج از کشور نگران و دلواپس باشند. دانش آموز باید سن بین ۱۴ تا ۱۸ سال داشته باشد تا بتواند همراه والدین به استرالیا مهاجرت کند.
  • تحصیل به همراه والدین در استرالیا می‌تواند آینده درخشان برای شما رقم بزند؛ بنابراین اگر شما شرایط سنی‌تان با قوانین مهاجرت کشور استرالیا مطابقت دارد، می‌توانید گزینه تحصیل در استرالیا به همراه پدر و مادر را انتخاب کنید.
  • از آنجا که استرالیا سال‌های متمادی از مستعمرات انگلیس به حساب می‌آمد لذا قوانین مهاجرت و سیستم تحصیلی آن شباهت بسیار به قوانین مهاجرت انگلستان داشت اما اخیراً انگلستان صدور ویزا برای والدین دانش آموزان را لغو کرده است؛ بنابراین توصیه می‌شود اگر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل فرزندتان را دارید سریع‌تر برای آن اقدام کنید.
  • متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل فرزند باید توانایی مالی کافی برای زندگی خود و فرزندشان در استرالیا داشته باشند، همچنین والدین باید در موقع اقدام حداقل بیست و یک سال تمام سن داشته باشند.
  • در واقع این ویزا برای کسانی است که می‌خواهم از فرزندان خود در یک کشور خارجی محافظت و مراقبت کنند. فرزندی که برای تحصیل به استرالیا فرستاده می‌شود نباید فرزندخوانده آن والدین باشد. همچنین والدین هنگام درخواست باید سلامت کامل داشته باشند.

شرایط کار برای کسانی که از طریق تحصیل فرزند به استرالیا مهاجرت می‌کنند

بهتر است بدانید نوجوانان که در حال تحصیل در استرالیا همراه پدر و مادر خود هستند اجازه کار ندارند (شاید به واسطه سن کم آن‌ها) اما والدین این فرزند می‌توانند در حین اقامت در استرالیا کار کنند و از این طریق امرار معاش نمایند.

یکی از مزیت‌های کشور استرالیا این است که والدینی که مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل فرزند می‌کنند، اجازه کار دارند اگر شما همه شرایط اخذ ویزای کار را داشته باشید، زمان اخذ این ویزا چیزی بین ۸ تا ۱۲ ماه خواهد بود. برخلاف کشورهای اروپایی که اجازه کار به والدین فرزند نمی‌دهند اما والدین به گونه دیگری می‌توانند اقدام به فعالیت اقتصادی کنند (نظیر مهاجرت از طریق سرمایه گذاری).

اگر برای مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل فرزند به والدین ویزا تعلق نگیرد

اگر مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل فرزند را انتخاب کنید اما به شما ویزا ندهند، فرزند شما بعد از مهاجرت و شروع به تحصیل در استرالیا می‌تواند برای شما و همچنین برادران و خواهرانش دعوت‌نامه بفرستد.

تکلیف والدین بعد از رسیدن فرزند به ۱۸ سال تمام

پس از رسیدن فرزند به ۱۸ سال تمام، والدین باید خاک استرالیا را ترک کنند؛ اما شما می‌توانید در حین تحصیل فرزندتان اقدام به اخذ اقامت دائم استرالیا کرده و برای همیشه در آن کشور زندگی کنید. لازم به ذکر است والدینی که موفق به یافتن شغل شده‌اند می‌توانند با ادامه دادن آن شغل و پرداخت مالیات در خاک استرالیا بمانند.

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل فرزند از طریق شریف یار

شریف یار با صدها پرونده موفق در مهاجرت به کشورهای مختلف جهان آماده است تا در راستای مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل فرزند به شما مشاوره رایگان داده و تا اخذ پذیرش و ویزا در کنار شما خواهد بود. کافی است تا با مشاورین حرفه‌ای و تیم خبره ما تماس بگیرید و آینده‌ای روشن برای فرزندتان در سرزمین کانگوروها رقم بزنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
11 + 5 =