مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ (Start up)

متقاضیانی که علاقمند به مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ (Start up) هستند، این پست از موسسه شریف یار را مطالعه کنند. در این پست، در مورد مهاجرت از طریق استارتاپ و شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا توضیح داده شده است.

مهاجرت از طریق استارتاپ

مقاصد مهاجرت از طریق استارتاپ‌ها را می‌توان به دودسته تقسیم کرد:

  • کشورهایی با دسترسی دشوارتر و شرایط زندگی مطلوب‌تر مانند ژاپن، آمریکا، انگلستان، کانادا، ایرلند، آلمان، استرالیا، اتریش، فرانسه، هلند، نیوزیلند، سنگاپور، سوئد و دانمارک
  • کشورهای با هزینه و سطح زندگی متوسط: پرتقال، ایتالیا، قبرس، لاتویا، لیتوانی، لهستان، اسپانیا و استونی

شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا

کشور کانادا از سال ۲۰۱۶ برنامه مهاجرت از طریق استارتاپ را به‌صورت یک دورهٔ آزمایشی ۵ ساله معرفی کرد که در سال ۲۰۱۸ این طرح به‌صورت یک برنامه قطعی پذیرفته شد بطوریکه اخیراً یک گزینه جدی برای گرفتن اقامت کانادا محسوب می‌شود.

کشور کانادا با توجه به شرایط ایده‌آل زندگی و مهاجرپذیر بودن در این سال‌های اخیر، می‌تواند مقصد مناسب و گزینهٔ خوبی برای سرمایه‌گذاری و ایجاد خوداشتغالی باشد؛ اما به علت عدم آگاهی افراد از مزایای این روش تعداد افراد کمتری این راه را برای مهاجرت انتخاب کنند به همین دلیل متقاضی کمتری برای دریافت این نوع ویزا وجود دارد.

شرایط مهاجرت (اقامت دائم) به کانادا از طریق استارتاپ

ویزای استارتاپ کانادا تنها به نیروی کار ماهری که یک برنامه اشتغال (Business Plan) مدون و کاملی را ارائه دهد تعلق می‌گیرد. علاوه‌بر‌این افراد متقاضی اقامت دائم باید شرایط زیر را هم داشته باشند:

·         سهم حداقل ۱۰ درصدی از کل سهام استارتاپ

از این طریق حداکثر ۵ نفر می‌توانند با خانواده برای اقامت دائم اقدام کنند.

·         داشتن حداقل نمره ۵ آزمون آیلتس جنرال

·         داشتن حداقل سرمایه لازم برای زندگی (هر نفر سالانه ۱۲ هزار دلار)

    به طور متوسط هزینهٔ زندگی در کانادا که به ازای هر نفر برآورد شده، در جدول زیر ارائه شده است:

تعداد افراد هزینه در طول یک سال
یک نفر $۱۱,۸۲۴
دونفر $۱۴,۷۲۰
۳ نفر $۱۸,۰۹۷
۴ نفر $۲۱,۹۷۱
۵ نفر $۲۴,۹۲۰
۶ نفر $۲۸,۱۰۵

·         یافتن یک سازمان سرمایه‌گذار در کشور کانادا (مهم‌ترین شرط)

اداره مهاجرت کانادا سه سازمان مورد تأیید را جهت سرمایه‌گذاری استارتاپ Start up معرفی کرده است که هریک از این سازمان‌ها با شرکت‌های تجاری معتبر و تأیید شده در کانادا طرف قرارداد هستند. به‌طورکلی می‌توان شرکت‌های سرمایه‌گذار در کانادا سه دسته هستند:

  1. صندوق‌های سرمایه‌گذاری دولتی: مبلغ سرمایه‌گذاری ۲۰۰ هزار دلار
  2. صندوق سرمایه‌گذاری Angel : مبلغ سرمایه‌گذاری ۷۵ هزار دلار
  3. صندوق‌های مرکز رشد: متقاضی برای این سازمان نیازی به سرمایه‌گذاری مالی ندارد ولی طرحش باید در این گروه پذیرفته شود؛ که سطح رقابت بالایی وجود دارد.

نکته ۱- در صورت همکاری با هرکدام از سرمایه‌گذاران گزینه ۱ یا ۲، می‌توان ازصندوق های مرکز رشد هم استفاده کرد.

نکته ۲- دریافت کمک از دو صندوق‌ سرمایه‌گذاری به‌عنوان یک سندیکایی شناخته‌ شده است. اگر فرد متقاضی، حمایت سندیکایی داشته باشد، پس باید تمام سازمان‌های سرمایه‌گذاری که در این سندیکایی شرکت می‌کنند شناسایی شوند. فقط یک گواهی تعهدی به‌صورت الکترونیکی به اداره سرمایه‌گذاری ارسال می‌شود و یک نامه پشتیبانی به متقاضی ارائه می‌شود.

نکته ۳- درصورتی‌که افراد بیشتری با یک طرح قصد اقامت داشته باشند یک نفر را به‌عنوان نماینده انتخاب می‌کنند. اگر درخواست او رد شود، درخواست سایرین هم رد خواهد شد و نیازمند به درخواست مجدد هست.

بعد از پذیرفته شدن طرح از طریق سرمایه‌گذار، سازمان مربوطه نامه‌ای جهت تأیید و اعلام قرارداد با متقاضی صادر می‌کند. متقاضی این نامه را دریافت و برای اقامت دائم به همراه سایر مدارک لازم به اداره مهاجرت ارائه می‌دهد.

درصورتی‌که کسب‌وکار متقاضی با موفقیت روبرو نشد بر روی اقامت دائم آن تأثیری نخواهد گذاشت چون امکان هرگونه شکست برای هر کسب‌وکاری برای اداره مهاجرت قابل توجیه هست.

برای مشاهده آدرس سایت صندوق‌های سرمایه‌گذاری معتبر در کانادا روی لینک زیر کلیک کنید:

صندوق‌های سرمایه‌گذاری معتبر در کانادا

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
17 + 11 =