مهاجرت تحصیلی

در سال‌های اخیر به تعداد دانشجویانی که برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی، کشورهای اروپایی و آمریکایی را انتخاب می‌کنند افزوده‌شده است. از طرفی دیگر مهاجرت تحصیلی فرصت مناسبی برای آن دسته از افرادی که جویای کار و یا متقاضی دریافت اقامت و حق شهروندی در کشورهای توسعه‌یافته هستند، فراهم می‌آورد، تا بعد از فارغ‌التحصیلی با پیدا کردن شغل مناسب برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.

‌ البته مهاجرت تحصیلی تنها به دریافت پذیریش دانشگاه و تحصیلات تکمیلی خلاصه نمی‌شود. به‌طوری‌که بسیاری از والدین اقدام به اعزام فرزندان نوجوان خود برای تکمیل دوره متوسطه می‌کنند.بنابراین مهاجرت تحصیلی را می‌توان راهی برای ساختن آینده‌ای بهتردانست .و تضمینی برای موفقیت در تحصیل و ثبات در آینده شغلی و حتی زندگی متقاضی در نظر داشت.

شرایط مهاجرت تحصیلی

داوطلب ادامه تحصیل در خارج از کشور باید با در نظر گرفتن مسائلی مانند شرایط و امکانات تحصیلی که دانشگاه کشور مقصد ارائه می‌دهد و شرایط مالی و مدارک و تجربیات تحصیلی و حرفه‌ای خود نسبت به دریافت پذیرش از دانشگاه اقدام کند. داشتن مدرک زبان از ملزومات مهاجرت به هر دلیلی می باشد .معمولا مدارک زبان تافل یا آیلتس در هر کشور قابل قبول است . تطابق پذیری با آداب وفرهنگ و قوانین کشور مقصد برای متقاضیان بسیار اهمیت دارد

مزایای مهاجرت تحصیلی

  • اخذ ویزای تحصیلی معمولاً روشی است که دانشجویان از اقصی نقاط جهان برای بهره‌گیری از شرایط تحصیلی و کاری بهتر در کوتاه‌ترین زمان اتخاذ می‌کنند.
  • ازآنجایی‌که بسیاری از رشته‌های پرطرفدار مانند پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی در ایران نیاز به قبولی در کنکور و رقابت در سطح بالایی دارد، در بعضی از کشورهای اروپایی و روسیه این رشته بدون نیاز به کنکور با هزینه کاملاً مقرون‌به‌صرفه و مدارک قابل‌قبول در هرکجای دنیا به دانشجویان ارائه می‌شود.
  • متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور بهتر است از کلیه قوانین دانشگاه در مورد ارائه خدمات و همچنین بورس‌های تحصیلی و کمک‌هزینه‌هایی که برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته‌اند اطلاعات جامعی داشته باشد. بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی و کانادایی بورس هاو کمک‌هزینه‌های تحصیلی متنوعی را با مضامین و دلایل مختلف به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند که در کم کردن هزینه تحصیل وزندگی دانشجویان بسیار تأثیرگذار است.

طول مدت مهاجرت تحصیلی با توجه به کشور و دانشگاه ارائه‌دهنده دوره آموزشی متفاوت است .به این معنی که متقاضی مهاجرت تحصیلی می‌تواند برای دریافت ویزای سه ماه اقدام کند و دیگری می‌تواند ویزای اقامت کوتاه‌مدت ۲ ساله باقابلیت تمدید به دوره‌های بعدی اقدام کند .بطوریکه برای تمام طول دوره تحصیل و حتی سال‌های بعد از فارغ‌التحصیلی به‌شرط اشتغال درزمینهٔ کاری مرتبط حق اقامت دریافت کند. بنابراین مدت‌زمان ویزای تحصیلی کاملاً به دوره آموزشی ارائه‌شده، دانشگاه و قوانین ویزای کشور مقصد بستگی دارد.

ارسال درخواست:

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

همچنین می توانید برای ثبت سفارش عدد 1 را به شماره 09020089128 پیامک کنید