مهاجرت نیروی کار متخصص به کانادا -استان کِبک

برنامه جذب نیروی کار متخصص به استان کبک یک برنامه مهاجرتی برای داوطلبان متقاضی مهاجرت اقتصادی بر اساس تخصص است که متقاضی اخذ اقامت دائم کشور کانادا نیز هستند.

اداره مهاجرت استان کبک بعد از بررسی آنلاین فرم درخواست متقاضیان مهاجرت کاری به کبک، گواهینامه منتخب صادر می‌کند که جزء مدارک موردنیاز برای دریافت اقامت دائم کشور کانادا است.

طبق توافق بین استان کبک و دولت کانادا، استان کبک دارای پروسه انتخاب مجزا برای جذب نیروی کار ماهر است. اگر فرد متقاضی مهاجرت کاری قصد اقامت در کبک را داشته باشد، بر اساس معیار انتخاب کبک انتخاب می‌شود و نه ارزیابی مورداستفاده توسط سیستم جذب نیروی متخصص فدرال.

فرایند درخواست برای مهاجرت به کبک، از سیستم نسبتاً مشابه فدرال با تفاوت‌های کمی در شاخص ارزیابی پیروی می‌کند.

مانند سیستم فدرال، استان کبک هم بر اساس تعدادی فاکتور که قابل امتیازدهی هستند، قابلیت متقاضیان مهاجرت کاری را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. مجموع امتیازهای ۱۰ مورد از فاکتورهای ارزیابی باید بیشتر از ۶۰ باشد؛ و این عدد برای افراد متأهل باید بیش از ۶۸ باشد.

فاکتورهای امتیازدهی به نیروی کار متخصص

فاکتورهای امتیازدهی برای مهاجرت نیروی کار متخصص به کبک عبارت‌اند از:

دوره‎های آموزشی (۲۹ امتیاز):

–       به‌طور جداگانه به هر دو گروه آموزش های تحصیلی و آموزش مرتبط با شغل امتیاز دهی می شود .همچنین امتیاز مجزایی برای افرادی که بیش از یک تخصص در زمینه کاری یا تحصیلی کسب کرده اند تعریف شده است .

پیشنهاد شغلی (job offer )معتبر (۱۰ امتیاز):

پیشنهاد شغلی از کارفرما در کبک امتیاز آور بوده که درعین‌حال، امتیاز بیشتری برای کار در خارج از منطقه مونترال اختصاص داده می‌شود.

تجربه کاری (۹ امتیاز):

امتیاز کاملی برای کسب تجربه کاری در یک دوره چهارساله یا بیشتر در شغل‌های عنوان‌شده در طبقه‌بندی ملی شغلی کانادا (NOC)در نظر گرفته‌شده است

سن متقاضی (۱۸ امتیاز):

برای رده سنی بین ۱۸ تا ۳۵ امتیاز کامل در نظر گرفته‌شده.

مهارت زبانی (۲۲ امتیاز)

زبان رسمی استان کبک فرانسوی است. در این سیستم ملاک امتیازدهی بیشتر بر روی مهارت‌های شفاهی و شنیداری داوطلب خیلی مهم‌تر از توانایی نوشتن متمرکز می‌شود. ۱۶ امتیاز مربوط به مهارت‌های گفتاری و کلامی به زبان فرانسوی اختصاص داده‌شده و ۶ امتیاز هم به مهارت‌های گفتاری در زبان انگلیسی داده می‌شود.

اقامت و خانواده (۹ امتیاز)

سابقه زندگی، تحصیل و کار و یا حضور یکی از وابستگان نزدیک در استان کبک، برای فرد متقاضی مهاجرت امتیاز بالایی محسوب شده و فرایند مهاجرت را به‌مراتب آسان‌تر خواهد کرد.

مشخصات همسر (۱۸ امتیاز)

در صورت متأهل بودن فرد متقاضی مهاجرت کاری به کبک، سطح تحصیلات تجربیات آموزشی – کاری، سابقه کاروسطح زبان همسر هم می‌تواند امتیازآور باشد.

فرزندان (۸ امتیاز)

داشتن فرزند برای فرد متقاضی امتیازآور خواهد بود. فرزندان زیر ۱۲ سال هرکدام ۴ امتیاز و فرزندان ۱۳ تا ۲۱ سال هرکدام ۲ امتیاز خواهد داشت.

انطباق‌پذیری (۸ امتیاز)

این فاکتور،  یک ارزیابی کلی از توانایی متقاضی برای انطباق با زندگی در کبک استفاده می‌کند.

امتیاز رضایت‌بخش از این فاکتورهایی که عنوان شد منجر به کسب گواهینامه مورد تأیید می‌شود که در اداره مهاجرت کبک دارای اهمیت است. بعد از گذراندن این مرحله، در مرحله بعدی که مربوط به سنجش سلامتی و موارد امنیتی است، متقاضی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

هزینه درخواست مهاجرت

هزینه های پروسه مهاجرت نیروی کار ماهر به استان کبک در سال ۲۰۱۷ به شرح زیر است:

مبلغ (دلار کانادا) متقاضی
$۷۸۵ درخواست‌کننده اصلی
$۱۶۸ همسر قانونی
$۱۶۸ فرزند

مدارک موردنیاز در پروسه مهاجرت

در ابتدای پروسه مهاجرت نیازی به مدرک خاصی نیست؛ اما به‌طورکلی مدارک موردنیاز در تمام طول مراحل مهاجرت کاری به استان کبک شامل موارد زیر است:

  • مدارک شناسایی و شهروندی
  • سوابق تحصیلی
  • سوابق کاری
  • موقعیت و شرایط خانوادگی

بعد از تکمیل مراحل درخواست، اداره مهاجرت فهرستی از سؤالات پرسنلی و تخصصی‌تر مربوط به اطلاعات موردنیاز برای تکمیل پرونده داوطلب را ارسال می‌کند.

طول مدت پروسه مهاجرت کاری به استان کبک:

زمان موردنیاز برای طی شدن تمام مراحل این فرایند کاملاً متفاوت است و به کشور فرد متقاضی بستگی دارد و قابل‌تغییر نیز است. مدت‌زمان لازم برای تکمیل مراحل مهاجرت در قسمت فدرال باید جداگانه محاسبه شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

ارسال درخواست:

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

همچنین می توانید برای ثبت سفارش عدد 1 را به شماره 09020089128 پیامک کنید