مهاجرت کاری به نیوزیلند

کشور نیوزلند در سال‌های اخیر تعادل پایداری بین برنامه کاری و رفاه اجتماعی برای شهروندان خودبرقرار کرده است . به‌گونه‌ای که در این سال‌ها نام نیوزیلند در بسیاری از رتبه‌بندی‌های سازمان جهانی بهداشت به علت بالا بودن رفاه اجتماعی و بالا رفتن استاندارهای سلامت و پایین بودن آمار جرم و جنایت جز رتبه‌های برتر بوده است. در تمام مدتی که بیشتر کشورها در بحران اقتصادی بسر می‌بردند کشور نیوزیلند در ثبات اقتصادی بوده است.به همین علت علاوه براینکه مقصدی برای مهاجرت تحصیلی است ،برای افرادی که  جویای کار با آینده ای بهتر هستند ، مهاجرت کاری به نیوزیلند به عنوان گزینه مناسب معرفی شده است .

انواع ویزای کار

برای افرادی که متقاضی مهاجرت کاری به نیوزیلند هستند ، انواع ویزای کار این کشور در دودسته ویزای کار کوتاه‌مدت و ویزای کار بلندمدت معرفی‌شده است.

ویزای کار کوتاه‌مدت شامل:

 • ویزای کاری در تعطیلات:

در این نوع ویزا که به فرد متقاضی ۱۸ تا ۳۰ سال اجازه داده می‌شود تا به مدت ۱۲ ماه در این کشور اقامت کند.با اخذ این ویزا در صورت متأهل بودن متقاضی، اجازه همراه داشتن فرزندان داده نمی شود، همچنین باید بلیت بر‌گشت به کشور مبدأ را تهیه‌کرده باشد و یا مبلغ کافی برای تهیه بلیت برگشت را داشته باشد.

فرد متقاضی مهاجرت کاری به نیوزیلند باید حداقل مبلغ ۴۲۰۰ دلار در حساب بانکی به‌عنوان پشتوانه مالی داشته باشد.

 • ویزای کار مربوط به نیروی کاری ضروری:

این نوع ویزا مربوط به افرادی می‌شود که پیشنهاد کاری از یک کارفرما در نیوزیلند دریافت کرده باشند و یا تخصص تجربه کاری آن‌ها جزءمشاغل موردنیاز کشور نیوزیلند است و نمونه این تجربه و تخصص در این کشور به‌اندازه کافی وجود ندارد.

در این مورد نیز متقاضی مهاجرت کاری به نیوزیلند اجازه همراه داشتن فرزندان را ندارد. و تنها درصورتی‌که حداقل درآمد ۳۶٫۸۵۰٫۴۴ دلار نیوزیلند را داشته باشندمی توانند  تنها یک فرزند را به همراه ببرند. این ویزا برای یک سه تا ۵ سال صادر می‌شود.

 • ویزای کار Silver Fern category:

یک ویزای ۹ ماه است که تا ۲ سال قابلیت تمدید دارد. برای افرادی بامهارت و تخصص بالا که در گروه سنی ۲۰ تا ۳۵ سال قرارگرفته‌اند و به دنبال مهاجرت کاری به نیوزیلند  می‌باشند. ظرفیت پذیرش این افراد و صدور ویزای مربوطه محدود به ۳۰۰ نفر در سال است.

ویزای کار بلندمدت:

این گروه شامل دو نوع ویزای کارمی شود.

 • ویزای کار برای دریافت اقامت:

این نوع ویزا مشمول مشاغلی می‌شود که در لیست کمبود مهارت‌های دائمی قرارگرفته‌اند. با دریافت این ویزا متقاضی قادر به اقامت به مدت ۳۰ ماه در این کشور است بعد از دو سال می‌تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام نماید.

افراد واجد شرایط باید کمتر از ۵۳ سال داشته و از سلامت کامل جسمانی و روحی برخوردار باشند  و همچنین پیشینه شهروندی خوبی داشته باشند .همچنین پیشنهاد شغلی داشته و در زمان اشتغال در کشور نیوزیلند به مهارت کافی رسیده باشند.

همچنین این ویزا به افرادی که مشاغل آن‌ها در لیست کمبود مهارت نیست اما پیشنهاد شغلی از کارفرمای معتبر نیوزیلند برای استخدام کارکنان خارج از کشور دارند، داده می شود واین ویزا مشمول افرادی می‌شود که دارای قابلیت‌های هنری فرهنگی و یا ورزشی هستند و به عرصه‌های بین‌المللی راه‌یافته‌اند.

و درنهایت افراد سرمایه‌گذاری که قصد برپایی یک شرکت کارخانه یا تجارت جدیدی دارند می‌توانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند.

 • ویزای مهاجرت کاری (Skilled Migrant):

واجدین شرایط این نوع ویزا معمولاً حرفه و تخصصی دارند که مورد نیاز کشور نیوزیلند است اما قبلاً هیچ‌گونه اقدامی برای دریافت دعوت به کار از سوی کارفرمای نیوزیلندی انجام نداده‌اند. این افراد باید زیر ۵۵ سال سن، سلامت کامل، تسلط به انگلیسی داشته باشند. در صورت واردکردن کلیه شرایط شخصی و شهروندی و مهارتی خود در پروسه تکمیل و دریافت این ویزا، با بررسی امتیازها در صورت قبولی موفق به دریافت این ویزا خواهند شد.

ویزای نیروی کار ضروری( پرمخاطب ترین نوع ویزا)

اداره مهاجرت نیوزیلند اسامی مشاغل ضروری که با کمبود نیرو مواجه است را به‌صورت فهرستی ارائه داده. اگر شغل یا مهارت فرد متقاضی مهاجرت کاری به نیوزیلند جزء این لیست باشد، می‌تواند برای دریافت ویزای مهارت‌های موردنیاز اقدام کند.

برای دریافت این نوع ویزا نیازی نیست که کارفرما مدرک یا نامه‌ای برای اثبات این کمبود ارائه دهد زیرا اداره مهاجرت دائماً این لیست را به‌روز کرده و کارفرمای متقاضی نیازی به ارائه شواهدی مبنی بر کمبود نیروی کار زمینه بخصوص ندارد چراکه اداره مهاجرت نیوزیلند (INZ) این فهرست را به‌طور مرتب بررسی می‌کند و نتیجه گرفته است که پیدا کردن افرادی که این مهارت‌ها را با مدارک و تجربه مربوطه در همین زمینه را دارند ،در نیوزیلند امکان‌پذیر نیست.

درصورتی‌که شغل متقاضی دریافت اقامت در لیست کمبود باشد:

کارفرمایانی که باوجود اعلان عمومی و تبلیغات کافی موفق به یافتن فرد متناسب بامهارت موردنیاز که شهروند یا مقیم دائم نیوزیلند باشد را پیدا نکرده باشد می‌تواند از متقاضیان مهاجرت کاری به نیوزیلندکمک بگیرد. در این زمان متقاضی می‌تواند به عنوان متقاضی ویزای کارهای ضروری اقدام به دریافت ویزای کار از نیوزیلند کند. کارفرمایان نیز باید این کمبود را با اطلاعات تکمیل‌کننده مبنی بر تلاششان در جذب شهروند نیوزیلندی را نشان دهند.

این نوع ویزا برای شرایط کوتاه‌مدت صادر می‌شود و نمی‌تواند به‌طور مستقیم به ویزای اقامت دائم منجر شود

درهرصورت اگر داوطلب دریافت ویزای کار ضروری از امتیاز بالایی برخوردار باشد ممکن است بتواند شرایط اقدام برای مهاجرت دائم را نیز فراهم کند

دریافت اقامت از طریق ویزای کار:

اگر فردمتقاضی ،پیشنهاد کاری بلندمدت یا دائمی از کارفرمای معتبر مورد تأیید نیوزیلند داشته باشد، می‌تواند برای دریافت اقامت دائم کشور نیوزیلند اقدام کند. و برای مراحل بعدی پروسه مهاجرت که نیاز به تست سلامتی و مشخصات شخصی است و همچنین نیاز به موارد تکمیلی پیرو پیشنهاد شغلی است، امادگی لازم را کسب کند.

افراد واجد شرایط دریافت ویزای کار:

افراد داوطلب مهاجرت کاری به نیوزیلند در صورت داشتن شرایط زیر می‌توانند برای دریافت ویزا اقدام کنند:

 • پیشنهاد کاری از یک کارفرمای معتبر داشتن.
 • برای یک هدف یا رویداد مرتبط باکار خاص به نیوزیلند رفته باشد.
 • در نیوزیلند یک شریک داشته باشد و بخواهد به آن‌ها بپیوندد و کار کند.
 • از کشورهایی هستند که طرح کاری خاصی دارند
 • در کشور نیوزیلند تحصیل‌کرده است و می‌خواهد کار کند.

و همچنین بعضی از ویزاهای کاری به اقامت دائم ختم می‌شوند، با این نوع ویزا به متقاضی حق زندگی ،تحصیلات و کار از همان ابتدا داده می‌شود. برای دریافت این نوع ویزا سطح تجربه، مهارت، تحصیلات و دیگر موارد مربوط به شخص متقاضی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

اگر فردی که متقاضی ویزای کاردرنیوزیلند است، از طرف کارفرمایی در کشور مقصد پیشنهاد کار دریافت کرده باشد، باید جزییات استخدام خود را که شامل نامه پیشنهاد کاری می‌شود را ارائه دهد. همه پیشنهادهای شغلی باید از کارفرمایان واقعی ارسال‌شده باشد (این پیشنهاد شغلی نباید به‌واسطه پولی باشد که فرد داوطلب دریافت ویزای کار به کارفرما پرداخت کرده باشد). همه پیشنهاد‌های شغلی باید شامل :

 • نام، آدرس، شماره تلفن، شماره فکس کارفرما
 • نام، آدرس فرد متقاضی دریافت ویزا
 • توضیحی کامل از وظایف شغلی که شامل:
 • عنوان کامل شغلی
 • آدرس محل کار (در صورت متفاوت بودن از آدرس کارفرما)
 • نوع کار و شرح کامل وظایف
 • جزییات حقوق پرداختی و شرایط کار
 • هر نوع مهارت یا تجربه کاری موردنیاز
 • تأیید ثبت‌نام در نیازمندی‌های شغلی نیوزیلند
 • طول دوره کاری
 • مدت‌زمانی که آگهی استخدام در نیازمندی‌های شغلی باز اعلام‌شده

مهارت‌های ضروری موردنیاز دریافت ویزای کار:

واجدین شرایط دریافت موقعیت‌های شغلی اعلام‌شده برای مهاجرت کاری به نیوزیلند باید نشان دهند که تمامی موارد لازم در پروسه دریافت ویزای کار که شامل شرایط متقاضی، کارفرما و آزمایشات پزشکی ضروری نیروی کار است را پشت سر گذاشته است.

تسلط به زبان انگلیسی در همه انواع ویزا لازم می باشد

متقاضیان باید:

– پیشنهاد شغلی مناسب سطح تحصیلات و سابقه کارشان باشد.

– گواهی سلامت داشته باشند.

پیشنهاد شغلی باید:

 • حقیقی و پایدار باشد
 • تمام‌وقت باشد (حداقل ۳۰ ساعت)
 • حقوق و دستمزد داشته باشد
 • از حقوق پایه مقررشده کارگران کشور نیوزیلند کمتر نباشد.
 • خوداشتغالی نباشد
 • از مجموعه شغل‌های مربوط به کاشت، نگهداری، برداشت یا بسته‌بندی محصولات در باغبانی و یا باغداری صنایع نباشد
گواهی سلامت:

با توجه به مدت‌زمان اقامت داوطلب و کشور مبدأ،، باید گواهی سلامت که شامل عکس رادیولوژی از قفسه سینه و تأیید سلامت از دکتر معتمد اداره مهاجرت کشور نیوزیلند کسب کند.

گواهی سوی پیشینه:

با توجه به مدت اقامت و نوع ویزا لازم است که داوطلب مهاجرت کاری به نیوزیلند از اداره پلیس مهاجرت گواهی مبنی برعدم سوءپیشینه قضایی از ۵ سال قبل تا زمان دریافت ویزا را دریافت کند.

کلیه مدارک پزشکی و سوءپیشینه و … باید به انگلیسی ترجمه و تأییدشده باشد.

هزینه اقدام برای مهاجرت کاری به نیوزیلند

هزینه درخواست ویزا $ ۲۹۸
مدت‌زمان موردنیاز ۵۸ روز
روش پرداخت    کردیت کارت(credit card)

دیبیت کارت (ِِDebit card)کارت نقدی

بعد از ثبت‌نام آنلاین تا دریافت جواب از اداره مهاجرت نیوزیلند نیاز به انجام هیچ‌گونه اقدامی نیست

بعد از پرداخت هزینه، در صورت رد درخواست متقاضی مبلغ واریزشده در مراحل ثبت‌نام برگشت داده نمی‌شود.

مهارت انگلیسی

تسلط به زبان انگلیسی باتوجه به حرفه و موقعیت کاری داوطلب مهاجرت کاری به نیوزیلند به صورت خلاصه در جدول زیر آورده شده :

حداقل نمره مورد نیاز نوع تست زبان
نمره کلی۶٫۵ به بالا (Ielts(General/academic
نمره کل ۷۹ به بالا TOFEL
نمره کل ۵۸ به بالا (PTE (academic
نمره کلی ۱۷۶ به بال (FCE (First  or For schools
نمره B به بالا در هر چهار مهارت OET

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

ارسال درخواست:

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

همچنین می توانید برای ثبت سفارش عدد 1 را به شماره 09020089128 پیامک کنید