میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰

یکی از مهم ترین شرایط برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا تمکن مالی است و میزان آن در هر سال متفاوت بوده و باید از مراجع رسمی و معتبر اقدام به استعلام میزان آن کرد.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه ها و موسسات کشور کانادا را دارند باید از میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۱۹ آگاه باشند. مبلغ تمکن مالی کانادا در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ تغییراتی داشته است و متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا باید اقدام به استعلام میزان تمکن مالی در سال ۲۰۱۹ نمایند. براساس آخرین آمار های به دست آمده میزان تمکن مالی برای دریافت ویزا تحصیلی از سفارت کانادا در سال ۲۰۱۹ به میزان ۱۰۰۰۰ دلار است که این مبلغ توسط دولت کانادا تعیین شده است. البته در شرایطی که فرد قصد به همراه بردن اعضای خانواده خود را نیز دارد، لازم است هزینه هایی اضافه تری پرداخت نمایند. به طور مثال فردی که قصد به همراه آوردن تنها یکی از اعضای خانواده خود را دارد، باید ۴۰۰۰ دلار اضافه بر آن ۱۰۰۰۰ دلار تمکن مالی داشته و آن را اثبات نماید. برای به همراه  بردن تعداد بیشتری از اعضای خانواده همواره هزینه های کمتری پرداخت خواهد شد.

مدت اعتبار گواهی تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا

پس از آگاهی از میزان تمکن مالی برای دریافت ویزا لازم است تا از مدت اعتبار گواهی تمکن مالی نیز مطلع شده و برنامه ریزی های لازم برای ارسال آن به دانشگاه و موسسه مورد پذیرش را انجام داد. مدت اعتبار گواهی تمکن مالی معمولا ۳۰ روز است و البته در برخی از موارد این گواهی ها تنها ۷ روز اعتبار دارند و معمولا مدت زمان اعتبار انواع گواهی های تمکن مالی به قوانین و مقررات وضع شده در هر سال بستگی خواهد داشت. علاوه بر آن باید فرم تمکن مالی از مهر و امضای مدیر بانک ارزی صادر کننده نیز برخوردار باشد. کارشناسان معتقدند میزان تمکن مالی کانادا همواره به دقت توسط افسر کنسولی مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد و باید متقاضی از تمکن مالی لازم برخوردار باشد.

1 دیدگاه برای “میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰

  1. باسلام وارادت ,حتی برای نمایش هنر ایران ,وتلفیق با هنردنیا, امید وارم حرکتی کنم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
2 + 13 =