هزینه تحصیل و زندگی در لهستان

تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته و دلیل آن را می توان رتبه بالای دانشگاه های این کشور دانست. دانشجویان بسیاری از سطح کشور ایران نیز لهستان را انتخاب می کنند و هر یک از شهر های این کشور دانشگاه های رنگ بالایی داشته و با اخذ بورسیه از این دانشگاه ها می توانید بهترین استادان را داشته باشید. در کشور لهستان می توانید در انواع دوره های مختلف تحصیلی آموزش ببینید و به منظور تحصیل در این کشور باید حتما ویزای لهستان را اخذ نمایید و این ویزا قابل تمدید نبوده و اجازه اقامت تا اتمام زمان تحصیل را به شما خواهد داد. برای تحصیل در لهستان ابتدا باید فرم ارزیابی این کشور را تکمیل کرده و ارسال نمایید و اسکن کلیه مدارک خود را به همراه این فرم ارسال نمایید. توجه داشته باشید که یکی از لازمه های تحصیل در لهستان داشتن دانش زبان انگلیسی می باشد و به همین منظور باید حتما بر زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشید و البته می توانید دوره های آموزش زبان انگلیسی را در داخل کشور لهستان نیز گذرانده و پس از به اتمام رساندن این دوره مشغول به تحصیل در دانشگاه های لهستان شوید.


هزینه تحصیل در لهستان

هزینه ها امروزه به یک دغدغه مهم برای دانشجویان تبدیل شده و تحصیل در لهستان به دلیل هزینه های مناسبی که این کشور برای دانشجویان دارد در میان مردم بسیار رواج یافته است. برای تحصیل در لهستان ابتدا باید به فکر یک محل اقامت برای خود باشید و هزینه آن چندان زیاد نخواهد بود. در حالت کلی هزینه های خرد و خوراک و اقامت در کشور لهستان مبلغی بین ۲۰۰ الی ۵۰۰ یورو به ازای هر ماه خواهد بود که این هزینه در مقایسه با سایر کشور های اروپایی مناسب بوده و همگان امکان پرداخت آن را خواهند داشت. تنها هزینه های تحصیل در لهستان نیز که ارزان می باشد و می توانید از انواع اقسام تفریحات نیز با قیمت ارزان لذت ببرید. شهریه دانشگاه های لهستان نیز مناسب تر از تمامی کشور های اروپایی بوده و مبلغی بین ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو به ازای هر سال از محصلین اخذ خواهد شد و این تفاوت قیمت به دلیل وجود رشته های مختلف در لهستان می باشد. به دلیل همین هزینه های پایین است که بسیاری تحصیل در لهستان را انتخاب می نمایند.


تحصیل در لهستان برای مقاطع مختلف

تحصیل در لهستان برای مقاطع مختلف تحصیلی امکان پذیر خواهد بود و می توانید با ارائه مدارک دانشگاهی خود اقدام به ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های لهستان نمایید. تحصیل در کشور لهستان مستلزم ارائه مدارک دانشگاهی و همچنین تحصیل مدرسه ای خواهد بود و برای مقاطع کارشناسی باید حتما مدارک مدرسه و کارنامه های خود را به صورت ترجمه شده ارائه نمایید. دانشگاه های لهستان به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپایی شناخته می شوند و شیوه تحصیل در آنها به سیستم آموزشی قرن ۱۴ بر میگردد. دانشگاه های لهستان اقدام به ارائه کلیه رشته های تحصیلی نموده اند و به همین دلیل امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های لهستان برای تمامی دانشجویان وجود خواهد داشت. یکی از مهمترین مقاطع تحصیلی را می توان دکترا دانست که دانشجویانی اجازه تحصیل در این مقطع را دارند که پایان نامه خود را ارائه کرده و توانسته اند به بهترین شکل از آن دفاع کنند. تحصیل در این مقطع برای دانشجویانی که دوره کارشناسی ارشد را در یکی از دانشگاه های لهستان گذرانده باشند راحت تر بوده و می توانند در مدت کوتاه تری اجازه تحصیل در این مقطع را نیز بگیرند. از نظر امنیت این کشور نیز به هیچ وجه نباید نگران باشید و این کشور را می توان یکی از امن ترین کشور های اروپایی دانست.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

Solve : *
24 + 26 =