ویزای کاری استرالیا

استرالیا سرزمین فرصت‌های فوق‌العاده‌ برای کار وزندگی باکیفیت است. شهرهای پر جنب‌وجوش استرالیا، نرخ اشتغال بالا، زیبایی چشم‌انداز باورنکردنی و بسیاری از این ویژگی‌ها، منجر به سفر و مهاجرت تعداد بیشماری از مردم دنیا به این کشور شده است .دولت استرالیا همواره اولویت بالایی به مهاجرت از طریق کار به استرالیا را در رشته‌های مختلف داده است.دریافت ویزای کاری استرالیا یکی از راههای حضور و زندگی در این کشور است که در این بخش توضیح داده شده است .

هر ساله در این کشور با معرفی لیست مشاغل مورد نیازو طراحی سیستم امتیازبندی برای مهاجرت به استرالیا این امر مهم تحقق می یابد. هرچه افراد امتیاز بالاتری کسب کنند ، در مدت زمان کمتری ویزا را دریافت می کنند .

ویزاهای کاری استرالیا بر اساس امتیاز دهی و درنظر گرفتن حد نصاب نمره در مجموع مهارتها و تجارب وشرایط متقاضی طراحی شده است .

شاخص های امتیاز بندی در ویزای کاری استرالیا

سیستم انتخاب مهارت، مبتنی بر مجموع امتیازات متقاضی است، و این امتیاز دریافتی متقاضیان از مجموع فاکتورهایی مانند سن و تجربه کاری و … دریافت می‌شود. متقاضیان باید حداقل ۶۰ امتیاز را برای دریافت ویزا کسب کنند. شاخص‌های مورد ارزیابی در امتیازات ویزای متخصص منتخب (Skillselec) عبارت‌اند از:

  • شغل درخواستی
  • سن
  • مدارک بین المللی زبان
  • مهارت‌ها و تجارب کاری و حرفه ای متقاضی
  • سوابق تحصیلی
  • مدارک تحصیلی کسب‌شده در استرالیا

تا قبل از جولای ۲۰۱۱ متقاضیان معمولاً برای مشاغل خاصی درخواست می‌دادند اما این روش دیگر کاربردی ندارد. در حال حاضر  واجدین شرایط درخواست شغلی باید تحت برنامه عمومی مهاجرت پیش روند همچنین متقاضیان باید مشاغل اعلام شده  در لیست مهارت‌های عمومی موردنیاز کشور استرالیا و یا لیست مشاغل مشروط تحت پشتیبانی کارفرما Consolidated Sponsored Occupations فهرست (CSOL) در نظر داشته باشند و پیگری کنند زیرا  با توجه به نوع ویزا متفاوت است. و همچنین باید مورد ارزیابی مشاغل این کشور قرار گیرد.

سن متقاضی:

سن متقاضی بر اساس زمانی که برای دریافت اقامت اقدام می‌کند ثبت و در نظر گرفته می‌شود. افرادی که در رده سنی بین ۲۵ تا ۳۵ هستند بالاترین امتیاز و متقاضیانی که از ۴۵ سال به بالا دارند هیچ امتیازی دریافت نخواهند کرد. امتیازات گروهای سنی عبارت‌اند از:

امتیازات  گروه سنی 
۲۵ ۱۸-۲۴
۳۰ ۲۵-۳۲
۲۵ ۳۳-۳۹
۱۵ ۴۰-۴۴
۰ ۴۵-۴۹

مهارت‌های زبانی:

اکثر متقاضیان ویزای کاری استرالیا بهمدرک زبان انگلیسی بین‌المللی   (IELTS) و یا دیگر مدارک زبان معادل که مورد تایید کشور استرالیا باشد ،نیاز دارند. متقاضیانی که زبان‌ اصلی آن‌ها انگلیسی است  و یا دارای مدارک دانشگاهی کارشناسی ارشد یا بالاتر از دانشگاهی باشند که به زبان انگلیسی تدریس شده ،نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند.

نمره آیلتس امتیازات
نمره ۸ و بالاتر (عالی) ۲۰
نمره ۷ و بالاتر (کارآمد و خوب) ۱۰
نمره ۶ و یا ۶٫۵(دارای صلاحیت) ۰

نیروی کار متخصص:

مهارت و تجربه کاری و حرفه ای در استرالیا و یا در خارج از کشور برای متقاضیان امتیاز دارد. تجربه و سابقه کار متقاضی ویزای کاری استرالیا ، باید منطبق بر لیست مهارت‌های موردنیاز کشور استرالیا باشد و یا جزء مشاغلی باشد که به‌طور مستقیم به کسب امتیاز برای متقاضی بی انجامد البته این سابقه و تجربه کاری باید در طول ۱۰ سال گذشته باشد.

امتیازات که مربوط به سابقه کار مرتبط است برای استرالیا و سایر کشورها به‌طور جداگانه محاسبه می‌شود.

امتیاز سابقه کاری در داخل استرالیا
۵ ۱ سال
۱۰ ۳ سال
۱۵ ۵ سال
۲۰ ۸ سال

 

امتیاز سابقه کاری در داخل استرالیا
۵ ۳ سال
۱۰ ۵ سال
۱۵ ۸ سال

مدارک تحصیلی از کشور مبدأ:

در بررسی مدارک غالبا تحصیلات تکمیلی امتیازآور است. برای مثال به متقاضی که داری دو مدرک لیسانس و دکتری باشد فقط مدرک دکتری آن امتیازآور خواهد بود. و کلیه مدارک تحصیلی که داوطلب ارائه می‌دهد تنها در صورتی امتیازآور خواهد بود که مدرک تحصیل با شغل درخواستی مرتبط باشد. همچنین باید قابل تطبیق با مدارک دانشگاهی کشور استرالیا باشد.

امتیاز نوع مدرک
۱۰ دکتری
۱۵ کارشناسی و کارشناسی ارشد
۱۰ دیپلم استرالیا یا مدرک بازرگانی
۱۰ امتیازی که بر اساس صلاحدید کارشناس ارزیابی داده می‌شود

دریافت مدارک تحصیلی از استرالیا:

تحصیل در مؤسسات آموزشی استرالیا ۵ امتیاز برای متقاضی خواهد داشت. متقاضیان باید از داخل استرالیا فارغ‌التحصیل شده باشند و طول مدت تحصیل حداقل باید ۲ سال به طول انجامد.

امتیاز مدرک دانشگاهی
۵ هر مدرک تحصیلی، دیپلم و یا مدرک بازرگانی که از مؤسسات عالی استرالیا اخذشده در طول مدت حداقل ۲ سال

مطالعات منطقه‌ای:

اگر متقاضی ویزای کاری استرالیا تجربه زندگی و تحصیل هم‌زمان در شهرهایی با جمعیت کم و به‌دوراز مراکز شهری داشته باشند ۵ امتیاز دریافت خواهند کرد.

ادامه تحصیل منطقه‌ای امتیاز
هرمدرکی اعم از دیپلم، مدرک بازرگانی که در مناطق کم‌جمعیت استرالیا در مدت‌زمان حداقل ۲ سال اخذ شود ۵

داشتن مهارت ترجمه:

متقاضی می‌تواند ۵ امتیاز دیگر کسب کند اگر توانایی ترجمه و مترجمی در جوامع موردنظر در کشور استرالیا را داشته باشد. این مهارت باید توسط جامعه مترجمین و ترجمه استرالیا مورد تأیید قرار گیرد (NAATI).

امتیاز مهارت‌های زبانی
۵ سطح مهارت‌های زبان مترجمی /ترجمه

مهارت‌ها و مدارک تحصیلی همسر /شریک زندگی متقاضی :

اگر همسر یا شریک زندگی متقاضی نیز در برنامه دریافت ویزا قرار داشته و اقامت یا ملیت استرالیایی نداشته باشد مهارت‌های اولیه و ضروری او نیز نظیر زبان، سن، تحصیلات مورد ارزیابی و امتیازدهی قرار می‌گیرد.

امتیاز مدارک تحصیلی و مهارتی همسر/شریک زندگی
۵ مدارک موردنیاز بر اساس نیازهای ضروری مهاجرت کاری

سال‌های حرفه‌ای و تجربیات کاری :

اگر متقاضی ویزای کاری استرالیا، ۴ سال سابقه کار در این کشور را داشته باشد ۵ امتیاز دریافت می‌کند.

منظور از یک سال حرفه‌ای ،یک برنامه با ساختار حرفه‌ای و توسعه‌یافته است که ترکیبی است از آموزش رسمی و تجربه کاری. و تجربهٔ کاری در هرسال حرفه‌ای باید با شغل و حرفه درخواستی متقاضی مرتبط باشد.

امتیاز سال‌های حرفه‌ای
۵ سال‌های حرفه‌ای (تجربه کاری مرتبط) حداقل ۴ سال

مشاغل درخواستی موردنیاز و مشاغل حمایت‌شده:

متقاضیان ویزای کاری استرالیا که برای دریافت ویزای نیروی متخصص(زیرگروه ۱۹۰) و ویزای مشاغل منتخب و مشاغل حمایت‌شده (مشروط)(زیرگروه ۴۸۹) که بصورت ایالتی یا دولتی پشتیبانی شوند، اقدام کرده باشند نیز، امتیاز دریافت خواهند کرد.

امتیاز نوع ویزای کاری
۵ کاندیدا شدن در بخش دولتی یا ایالتی زیر نظر برنامه ایالتی مهاجرت برای دریافت ویزای نیروی کار ماهر (زیرگروه ۱۹۸)
۱۰ کاندیدا شدن در بخش دولتی یا ایالتی زیر نظر برنامه ایالتی مهاجرت برای دریافت ویزای نیروی کار ماهر یا مشاغل حمایت‌شده و مشروط (زیرگروه ۴۸۹)

نمره قبولی:

متقاضیان ویزای کاری استرالیا باید حداقل ۶۰ امتیاز از مواردی که ذکر شد، را دریافت کنند تا موفق به دریافت ویزا تحت برنامه مهاجرت عمومی نیروی کار ماهر شوند.

 

متقاضیان گرامی که قصد مهاجرت کاری به کشور استرالیا را دارند برای استفاده از خدمات دفتر مهاجرتی شرکت شریف یار می توانند با تکمیل فرم هوشمند مهاجرت کاری اطلاعات لازم را در اختیار کارشناسان و مشاوران باتجربه این موسسه  قرار دهندو کارشناسان ما در این موسسه در اولین فرصت بعد از مطالعه و بررسی فرمها با متقاضی تماس گرفته و راهنمایی‎های لازم را که بر اساس جدیدترین قوانین مهاجرت می باشد ،ارائه خواهند داد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

ارسال درخواست:

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

همچنین می توانید برای ثبت سفارش عدد 1 را به شماره 09020089128 پیامک کنید