ویزای کاری گرجستان

کشور گرجستان

کشور گرجستان ازنظر جغرافیای به دریای سیاه از شمال و به‌وسیلهٔ روسیه از جنوب و توسط ترکیه و ارمنستان از جنوب شرقی آذربایجان محدود می‌شود. جمعیت این کشور در حدود ۵/۴ میلیون نفر است .گرجستان با ۹۸ درصد افراد تحصیل‌کرده جزِ با سواترین کشورها در سال ۲۰۱۷ شناخته‌شده است.

صنعت کشاورزی در این کشور رونق بالایی داشته و از راههای درآمدزایی مردمان گرجی محسوب می شود . پایتخت این کشور تفلیس است که به دلیل زیبایی و جاذبه‌های توریستی که دارد هرساله متقاضیان زیادی برای دریافت ویزای توریستی ویا ویزای کاری گرجستان اقدام  می کنند .

مواردیکه قبل از اقدام برای دریافت ویزا ی گرجستان باید بدانیم :

متقاضیان دریافت ویزای کاری گرجستان و یا اقامت این کشور  لازم است که شرایط اقتصادی این کشور را به‌طور کامل بررسی و سپس برای دریافت ویزا و یا اقامت اقدام کنند.

این کشور با داشتن ۹۸ درصد جمعیت تحصیل‌کرده کمتر به تخصص و نیروی کار تحصیل‌کرده سایر کشورها نیاز دارد .زیرا هم‌اکنون تعداد زیادی از همین افراد در کشور گرجستان بیکار هستند. بنابراین اگر داوطلب دریافت ویزای کاری گرجستان تخصص بسیار بالایی دارد و به زبان گرجی نیز تسلط دارد شانس بیشتری خواهد داشت.

همچنین این کشور دارای بالاترین نرخ بیکاری (در حدود ۱۲ درصد) در مقایسه با جمعیت ۴/۵ میلیونی است ،درنتیجه یافتن شغل متناسب بامهارت فرد متقاضی تا حدودی دور از انتظار خواهد بود.

دانشگاه‌های کشور گرجستان برای افرادی که قصد دارند بعد از اتمام دانشگاه به ایران بازگردند گزینهٔ مناسبی نیست. زیرا تنها یک دانشگاه در رتبه خوب و مورد تایید وزارت علوم ایران است .

دانشگاههایی که در گروه ضعیف این سازمان ارزیابی شده اند در مقطع ارشد و دکتری مدارکشان مورد قبول نیست .

گروه ب رشته های غیر پزشکی: دانشگاه‌های خوب گرجستان در سیستم آموزش عالی ایران

(صرفاً رشته زبان و ادبیات گرجی)      Ivane Javakhishvili Tbilisi State University

گروه د رشته های غیر پزشکی: دانشگاه‌های ضعیف گرجستان در سیستم آموزش عالی ایران

Apolon Kutateladze State Academy of Arts
Ivane Javakhishvili Tbilisi State University (غیر از رشته زبان و ادبیات گرجی)
Sarajishvili Tbilis State Conservatoire   در رشته‌های مربوط به هنر موسیقی
Technical Uniuversity
University of Georgia

شرایط کار در گرجستان

افرادی که می‌خواهند در کشور گرجستان مشغول به کار شوند باید مجوز کاری دریافت کنند. به تمام افراد غیر گرجی که ویزای کاری گرجستان را دریافت کرده باشند اجازه کار داده‌شده است. برخی از کشورها برای ورود به این کشور به ویزا نیازی ندارند.

گرجستان در سال ۲۰۱۴ یک سیاست ویزای جدید را تصویب کرد. افرادی که می‌خواهند در این کشور کار کنند، باید برای دریافت ویزای بلندمدت اقدام کنند. و سپس برای مجوز اقامت درخواست دهند. این نوع ویزا اگر از نوع بلندمدت باشد به‌عنوان یک مجوز کار عمل می‌کند. افرادی که قصد انجام کار موقت و یا مأموریت کوتاه‌مدت دارند نمی‌توانند با ویزای توریستی وارد این کشور شوند.

مهاجران کشورهای خاص از اخذ ویزای کاری گرجستان برای ورود به کشور معاف هستند. بااین‌حال، حداکثر مدت اقامت برای این شهروندان یک سال است. تمام شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان متعلق به ۶۴ کشور دیگر می‌توانند بر اساس این سیاست بدون روادید وارد کشور شوند. (ایران شامل این کشورها نمی‌شود).

زبان رسمی کشور گرجستان، کارتولی (زبان گرجی) نام دارد. بیشتر مردم گرجستان زبان روسی را می‌دانند بنابراین زبان روسی زبان دوم گرجستان است. اما زبان انگلیسی زیاد رواج ندارد بطوریکه فقط در بانک‌ها و مراکز اداری گرجستان معمولاً کارمندان به زبان انگلیسی مسلط هستند و مردم عادی گرجستان زبان انگلیسی زیاد نمی‌دانند.

یک خارجی که خواهان سرمایه‌گذاری، تجارت یا کار در گرجستان باشد، باید برای دریافت یک ویزای معمولی اقدام کند. ویزای گرجستان توسط کنسولگری این کشور در ایران صادرمی شود.

مدارک موردنیاز ویزای کاری

  • پاسپورت معتبر
  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • یک قطعه عکس
  • رسید پرداخت مالیات

علاوه بر مدارک ذکرشده ممکن است نیاز به مدارک تکمیلی بیشتری باشد مانند مدارک تأیید هویت و یا مدارک مبنی بر تمکن مالی شخص متقاضی دریافت ویزای کاری گرجستان .

هزینه صدور یک ویزای ۳۶۰ روزه در گرجستان ۱۰۰ لاری است. فرم درخواست ویزا در خود سفارت یا کنسولگری گرجستان به زبان گرجی یا انگلیسی تحویل داده می‌شود. فرایند بررسی مدارک و جواب نهایی در عرض ۷ روز به متقاضی ویزا دریافت ابلاغ می‌شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

ارسال درخواست:

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

همچنین می توانید برای ثبت سفارش عدد 1 را به شماره 09020089128 پیامک کنید