پزشکی ودندانپزشکی ترکیه بدون کنکور

اکثر متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی ودندانپزشکی ترکیه بدون کنکور معمولا امکان ادامه تحصیل در این رشته را در دانشگاه‌های ایران پیدا نکرده‌اند و به دنبال ادامه تحصیل پزشکی ودندانپزشکی در کشوری هستند که دیگر شرایط کنکور ایران را تجربه نکنند.

پزشکی ودندانپزشکی ترکیه بدون کنکور می‌تواند گزینه مناسبی باشد برای آن دسته از داوطلبانی که نمرات دبیرستان بالایی داشته و قادر به پرداخت شهریه‌های بالای این رشته در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه هستند. سیستم گزینش دانشگاه‌های خصوصی ترکیه با توجه به متقاضیان زیاد این رشته‌ها معمولاً آسان نخواهد بود.

دانشگاه‌های ترکیه چه دانشگاه‌های دولتی و چه دانشگاه‌های خصوصی برای پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی ظرفیت محدودی دارند. اغلب این دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی نتیجه آزمون YOS را مدنظر قرار می‌دهند و گروهی دیگر از دانشگاه‌ها که فقط به زبان انگلیسی دوره‌های پزشکی و دندانپزشکی را ارائه می‌دهند، نتیجه آزمون SAT را ملاک ارزیابی قرار دادده‌اند. در همه انواع پذیرش وضعیت نمرات دبیرستان و فارغ‌التحصیلی حائز اهمیت است.

تأییدیه وزارت بهداشت بر مدارک دانش آموختگان

متقاضیان پزشکی ودندانپزشکی ترکیه بدون کنکور باید در نظر داشته باشند که وزارت بهداشت ایران مدارک دانش‌آموختگان رشته پزشکی از دانشگاه‌هایی که اسامی آن‌ها معمولاً در هرسال اعلام و به‌روزرسانی می‌شود را تأیید خواهد کرد. ازبین کلیه دانشگاههای ترکیه خصوصی و دولتی که رشته های گروه پزشکی را ارائه می دهند تنها دانشگاههای استانبول، آنکارا، آتاتورک، اژه، حاجت تپه و از بین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه تا سال تحصیلی ۲۰ -۲۰۱۹ تنها دانشگاه کوچ مورد تأیید این وزارت خانه بوده است. دانشگاه‌های نام برده و سایر دانشگاههای معتبر این کشور دارای آزمون ورودی YOS و یا SAT هستند .

تنها درصورتی‌که متقاضی پزشکی ودندانپزشکی ترکیه بدون کنکور قصد بازگشت به ایران را نداشته باشد می‌تواند بدون در نظر گرفتن اسامی دانشگاه‌های انتشاریافته توسط وزارت بهداشت، دانشگاه و شهر موردنظر را انتخاب و در رشته پزشکی ،دندانپزشکی و یا داروسازی ترکیه ادامه تحصیل دهد. با وجود نبود اسامی اکثر دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه در لیست وزارت بهداشت ایران ، این دانشگاه‏‎ها عموما جایگاه علمی خوب و قابل قبولی در سایر کشور های دنیا دارند .

داوطلبان گرامی تحصیل در رشته‌های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در ترکیه

کارشناسان موسسه شریف یار می‌توانند شما را در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، شرکت در کالج تضمینی زبان ترکیه (آزمون YÖS ) در تهران و دریافت پذیرش در رشته‌های گروه پزشکی از دانشگاه‌های معتبر ترکیه راهنمایی کنند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو وقت مشاوره با بخش روابط عمومی موسسه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

ارسال درخواست:

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

همچنین می توانید برای ثبت سفارش عدد 1 را به شماره 09020089128 پیامک کنید