پیشنهاد شغلی (Job Offer)کانادا

دریافت پیشنهاد شغلی (Job Offer) از یک کارفرما و یا شرکت معتبر یکی از سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌هایی است که معمولاً به دریافت اقامت دائم کشور کانادا ختم می‌شود. معمولاً زمانی که کارفرمایی بخواهد نیروی کار خارجی جذب کند ابتدا باید ثابت کند که امکان جذب نیروی کانادایی برای این موقعیت شغلی وجود ندارد. بطوریکه با اعلانات متوالی در جراید و کلیه راه‌های تبلیغاتی امکان جذب نیروی مربوطه را در داخل کشور نداشته باشد.

از سوی دیگر لازم است کارفرما و فرد متقاضی ثابت کنند که چگونه نیروی کار مربوطه دارای صلاحیت‌هایی است که در سایر متقاضیان کانادایی وجود نداشته است. همچنین کارفرما می‌بایست گواهی به نام LMIA یا “ارزیابی اثرات نیروی کار خارجی بر بازار کار کانادایی” نیز دریافت کند.

LMIAیا “ارزیابی اثرات نیروی کار خارجی بر بازار کار کانادایی”چیست؟

LMIA  مخفف Labour Market Impact Assessment است و به گزارشی اطلاق می‌شود که از طرف سازمان کار(ESDC) و امور توسعه انسانی کانادا  درراستای  تأیید یا رد پیشنهادهای شغلی ارائه‌شده از سوی کارفرمایان کانادایی به اتباع خارجی در کانادا ارائه می‌کنند . این گزارش نشان می‌دهد که نیروی کارخارجی  موردنظر کارفرما که برای آن موقعیت شغلی انتخاب‌شده است در صورت  ورود و اشتغال بر سیستم اقتصادی کانادا اثر مثبت ، خنثی یا منفی خواهد داشت. اگر اثر مثبت یا خنثی برآورد شود، سازمان کار و امور توسعه اجتماعی کانادا به آن رأی تأیید خواهد داد. اما در صورت ایجاد اثر منفی و آسیب‌رسان بودن ، ESDC آن را رد و منفی اعلام می‌شود

فرآیند ارزیابی اثرات نیروی کار خارجی بر بازار کار کانادا (Labour Market Impact Assessment(LMIA

ابتدا سازمان کار کانادا (ESDC) درخواست LMIA را بررسی می‌کنند تا ببیند آیا استخدام فرد خارجی تأثیر منفی در استخدام نیروی کار کانادایی‌ها دارد یا خیر. بر اساس این ارزیابی، گواهی مثبت یا منفی LMIA صادر خواهد شد. اگر نتیجه مثبت باشد، کارفرما گواهی آن را دریافت خواهد کرد که این گواهی به مدت ۶ ماه اعتبار دارد.

کارفرما باید این نامه را برای متقاضی ارسال کند تا او بتواند از طریق آن درخواست ویزای کار خود را برای اداره مهاجرت بفرستد. پس از اقدام و دریافت اجازه کار در کانادا، متقاضی باید دقیقاً در همان شغل موردنظر در کانادا مشغول به کار شود. حداکثر زمانی که با داشتن ویزای کار در کانادا می‌توان به کار مشغول بود ۴ سال است.

مزایای  پیشنهاد شغلی (Job Offer)

به دست آوردن پیشنهاد شغلی (Job Offer) واقعی کانادا مزایای بسیاری دارد که عبارت‌اند از:

 • کسب نمره اضافی در پرونده مهاجرت
 • شانس به دست آوردن مهاجرت از طریق تخصص فارغ از فهرست‌های شغلی که هرسال دولت فدرال آن‌ها را اعلام می‌کند
 • سرعت دادن به بررسی پرونده تقاضای مهاجرت
 • شانس تبدیل پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی به ویزای کار حتی درزمانی که پرونده تقاضای مهاجرت شما در حال بررسی است.
 • به قول کانادایی‌ها، پیشنهاد شغلی داشتن مثل غذا روی میز و سقفی بر سر داشتن است.

این خیلی مهم است که شخص متقاضی بداند که کارفرمای کانادایی دقیقاً با توجه به رزومه‌ای که دریافت کرده و مصاحبه‌ای که انجام داده چه توقعاتی خواهد داشت.

پیشنهاد شغلی(Job Offer) در صورتی دارای ارزش و امتیاز است که:

 • توسط یک کارفرمای معتبر درخواست داده‌شده باشد
 • به‌صورت مداوم باشد
 • تمام‌وقت باشد (۳۰ ساعت در هفته)
 • حقوق آن معادل میانگین حقوق دریافتی شهروندان کانادایی باشد
 • حداقل تا یک سال بعد از صدور اجازه اقامت ادامه داشته باشد: فصلی وقردادی نباشد
 • شغل درخواستی در بین ردیف‌های شغلی اعلام‌شده در NOC باشد:(مهارت شغلی سطح  O و مهارت های شغلی سطح A,E)

پیشنهاد شغلی(Job Offer) باید:

 • به شکل مکتوب باشد
 • جزئیات کار مشخص‌شده باشد به این صورت که: (مبلغ دریافتی –وظایف شغلی – شرایط محیط کار مانند ساعات کاری) تعیین شود.
 • توسط کارفرمایی اعلام شود که تأیید جذب نیروی کار (LMIA) را دریافت کرده باشد
 • ویا متقاضی در حال حاضر مشغول به کاری است که تأیید ارزیابی شغلی را دریافت کرده است

آیا متقاضی توانایی انجام کار پیشنهادی را دارد

آفیسر سفارت بعد از بررسی کلیه مدارک کارفرما و متقاضی کار باید اطمینان حاصل کند که:

 • فرد متقاضی توانایی انجام کار پیشنهادی را دارد
 • توانایی و مهارت متقاضی توسط سازمان مربوطه در کانادا تأییدشده باشد.

معمولاً تأیید این موضوع منوط است به مدارک تحصیلی و آکادمیک و دورهای آموزشی که توسط متقاضی گذرانده شده و همچنین سوابق کاری که باید کاملاً مرتبط و در راستای  پیشنهاد شغلی (Job Offer) باشد.

راه‌های دریافت پیشنهاد شغلی Job Offer:

استفاده از روابط

یکی از آسان‌ترین راه‌های دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرماهای کانادایی داشتن رابط است که می‌تواند دوست یا آشنایی باشد که باعث برقراری ارتباط بین کارفرما و متقاضی شود.

آژانس‌های کاریابی

یکی دیگر راه‌های برای پیدا کردن پیشنهاد شغلی از کانادا آژانس‌های استخدام هستند، مخصوصاً اگر داوطلب در بیش از یک آژانس تبت رزومه داشته باشد. کارفرمایان به‌طور فزاینده‌ای برای یافتن شغل و استعداد موردنظر به این آژانس‌ها اعتماد دارند.

تماس سرد :

در صورتیکه فرد متقاضی با کار فرما توسط تماس مستقیم و یا بصورت ارسال ایمیل ارتباط برقرار کرده و سابقه کاری و تحصیلی خود را ارائه می دهد  ،ممکن است از بین تعداد زیادی متقاضی که با همین روش جذب اقدام به کاریابی کرده اند ، انتخاب شود ولی متاسفانه در این روش توانایی ها و تجربیات ارزشمند متقاضی نادیده گرفته می شود

منابع خبری آنلاین

یکی از ساده‌ترین راه است ولی اما احتمال کمتری در موفقیت دارد. چراکه از اقصی نقاط کانادا شهروندان می‌توانند برای پیدا کردن شغل دلخواه به این منابع دسترسی داشته باشد. و حتی اگر متقاضی کاندیدایی موقعیت شغلی ایده آل باشد به خاطر خارجی بودن پس‌زده می‌شود.

لینک ین (LinkedIn)

یکی دیگر از راه‌های دریافت پیشنهاد شغلی است. البته برای اطلاع از آگهی‌های شغلی در زمینه‌های مرتبط یا غیر مرتبط داوطلب باید عضو این کانال اجتماعی شود. بسیاری از کارفرمایان برای یافتن نیروی کار مناسب و بامهارت و تجربه از این کانال‌ها استفاده می‌کنند.

در حال حاضر موسساتی در ایران وجود دارند که فرصت پیشنهاد شغلی (Job Offer) رابرای افراد متقاضی جویای کار در کشور کانادا مهیا می کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد ضروری مشخص شده اند. *

ارسال درخواست:

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

همچنین می توانید برای ثبت سفارش عدد 1 را به شماره 09020089128 پیامک کنید